İspanya Uzun Süreli Vize

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/ispanya-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/ispanya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/ispanya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/randevu/” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/ispanya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vfs-global/ispanya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]VFS Global[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/ispanya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/ispanya/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Yurt dışına çıkmak günümüzde daha da zorlaştı. Çoğu ülkenin şartları ağırlaştı. Vize işlemleri için kırk takla attırıyorlar. Vize başvuruları sırasında her ülkenin kendi standartlarına ve ihtiyaçlarına uygun belgeleri var. İspanya başta olmak üzere pek çok ülkenin, ulusal vize adı altında alınan başvurularda, yurtdışına çıkmak isteyen kişinin, mesleğini, gelirini, medeni halinizi gösteren belgeler istemesi kaçınılmaz. Konsolosluklarda herkes ayrı ayrı bireysel olarak değerlendirilir ve başvurular titizlikle hazırlanır. İspanya vizesi alırken istenen belgeler çeşitlilik göstermekle birlikte,  şirket sahibi ve ortakları için ayrı, SGK’lı çalışanlar için ayrı, esnaflar için ayrı olarak dallara ayrılır. Uzun süreli vize almak, bütün ülkelerde aynı şekilde zordur. İster fakir ol, ister zengin, yeşil pasaport her daim önemlidir. Bir Avrupa ülkesinde uzun süre kalmak istiyorsan yeşil pasaportun olacak.

Konsolosluklar, vize şirketlerini muhatap alırlar. Paran varsa bir adım öndesin. Konsolosluklar  çoğu zaman aynı evrakları isterler. Hiçbir şekilde eksik evrak kabul etmezler. Uzun süreli vize Schengen vizesidir. Bazı kuralları vardır. Schengen vizesi alacaksanız, o vizeyi nerden aldıysanız ilk oraya gitmelisiniz. Başka bir yerden alıp, başka bir yere giderseniz, sizi kapıdan içeri almayabilirler. İspanya başta olmak üzere Almanya, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka başta olmak üzere pek çok ülke Schengen’e üyedir. Ulusal vize şartları gereği, ilk kez Schengen alacak olan vatandaşlar, vizeyi ilk kez kullandığında ilk girişini vizenin alındığı ülkeye yapmak zorundalar. Sonrasında istedikleri ülkeye gidip, serbest bir şekilde gezebilirler.

Aldığınız vize, ister İspanya olsun, ister başka bir Avrupa ülkesi; verilen vize süresi içerisinde, her zaman ilk kullanımı vizeyi almak için başvurduğunuz ülkeye yaptınız. Sonra başka ülkelere gittiniz ve süre bitti. Aradan zaman geçti. Tekrar vize alacaksınız. Bu sefer de aynı şekilde ilk gideceğiniz yer başvuru yaptığınız yerdir. Bu her seferinde böyle olmak zorunda. Her seferinde de süre uzayacak. Uzun süreli vize kullanma hakkınızı sonuna kadar yaşayacaksınız.  Ulusal vize almak için , yaşadığınız yerde bulunan gideceğiniz yerle ilgilenen bir konsolosluk tarafından gerçekleştirilir. Vize için istenen belgeleri, vize için aldığınız randevu tarihine kadar, bir asıl ve bir fotokopi şeklinde hazırlayıp, hiç eksiksiz , pasaportunuzla beraber yanınızda götürmelisiniz. Size verilen saatte orda olmanız önemlidir. Konsolosluklara gruplar halinde ve sırayla alırlar. Sırası gelen kişi pasaportuyla beraber evraklarını eksiksiz teslim eder. Eğer onay verildiyse, pasaportunuz 1  hafta içinde elinizde olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir