İsveç Uzun Süreli Vize

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/isvec-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/isvec/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/isvec/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/randevu/” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/isvec/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vfs-global/isvec/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]VFS Global[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/isvec/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/isvec/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Ulusal vize nedir, nereye nasıl başvurulur? Aynı şekilde uzun süreli vize nedir, hangi durumlarda tercih edilir, işlemleri nelerdir? Bu vizeleri almak için şartlar nelerdir? Vize başvuru formları nerelerden temin edilir? İsveç vize işlemleri nasıl yapılır?
Ulusal vize, her ülkenin belge çeşitliliği ve sıralaması, her vize başvuru sahibinin ihtiyacı ve mevcut statüsüne göre her vize başvurusu ayrı özellikler göstermekte olup Türkiye İsveç Büyükelçiliği ve Başkonsolosluğu, Vize Başvuru Merkezlerinin Türkiye’de 4 şehirde bulunduğunu işlemlerin buradan yapılması gerektiğini duyurmaktadır. Yurt dışına çıkarken iki dönem şeklinde vize alına bilir. Birincisi kısa dönem bu da kendi içinde, turizm için gidenler,  ticari ve konferans için gidenler, aile ve arkadaş ziyareti için gidenler şeklinde. İkinci olarak uzun dönem bu tür başvurularda büyükelçiliğinden randevu almanız gerekmekte. 5682 sayılı Pasaport Kanununun 12’nci maddesine göre Türkiye Cumhuriyeti Devleti namına verilmekte olan 5 çeşit pasaport bulunmaktadır. Bunlar:
(Bordo Pasaport)  Umuma Mahsus Pasaportlar, (Yeşil Pasaport) Hususi Pasaportlar, (Gri Pasaport) Hizmet Pasaportları, (Siyah Pasaport) Diplomatik Pasaportlar, Geçici Pasaport veya Seyahat Belgesi yurt dışı için alınabilecek pasaportlardır. Uzun süreli vize için; eğitim için: Lise, üniversite ve yüksek lisans öğrencisi olanlar, üniversiteden yeni mezunlar ve üniversite mezunu olup bir işte çalışanlar öğrenci vizesini kolaylıkla alabilirler. Öğrenciler finansal durumlarını belgelemek zorundadırlar. Öğrenciler eğitim masraflarını ve diğer harcamalarını fazlası ile karşılayacak durumda olmalı.
Yaşamak için oturum müsadesi almak gerekli, başvuran 18 yaş üstü ve altı için ayrı ücret ödemeli, bu başvurunun cevabı  14 ila 18 ay sürebilir. Başvuru yapıldıktan sonra mülakata çağrılır. Evraklar göçmen dairesine ulaştırılır. İkinci olarak çalışmak için başvuru yapılabilir, başvuruyu yapan kişi şahsen yapmalı ve teslim etmesi gereken evraklar; 2 adet vesikalık fotoğraf, çalışacağı en az süre kadar geçerli pasaport, iş teklifi ve kopyası, bu işi yapabileceğinize dair referans ve belgeler, nüfus müdürlüğünden, aile nüfus kayıt örneği, evlilik durumu varsa evlilik cüzdanı fotokopisi, başvuru ücreti, başvuru günleri pazartesi ile perşembe arasında 10:30 ila 12:30 arasındadır. Online randevu almanız gerekmektedir. Telefon saatleri 14:00 ila 16:00 arasındadır. Önceden başka ülkeye veya aynı ülkeye vize alınmış olmak vize verilirken olumlu yönde göz önünde bulundurulacaktır.
Ulusal vize alırken bunlara dikkat edilmesi gerekmektedir. İsveç için uzun süreli vize işlemleri için online başvuru gerekmekte olup , mesai saatleri dışında aramalara bakılmamaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir