Kanada Uzun Süreli Vize

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/kanada-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/kanada/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/kanada/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/randevu/” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/kanada/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vfs-global/kanada/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]VFS Global[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/kanada/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/kanada/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Uzun süreli vize işlemleri ve ya ulusal vize işlemleri için VFS dünya çapında şirketini yetkilendirmiştir Kanada ve hükümet Türkiye, İran ve Türkmenistan vatandaşları için tüm vize başvurularını geçici konaklama olmak üzere ve ülkede daimi oturma hakkı olan kişilerin seyahat başvuru belgeleri için bu şirketi yetkilendirmiş bulunmaktadır. Geçici konaklama, kısa süreli vize dâhilinde ziyaretçi öğrenci ve çalışma izni başvuruları bulunmaktadır. Pasaportların kapalı zarfta sahiplerine geri iadesi idare destek hizmetleri sağlamak üzere CIC tarafından yetkilendirilmiştir. Ülke vize başvuru merkezleri aynı zamanda Vize departmanı için mülakat randevusu verme konusunda desteklerini sunabilmektedir. Yine kırmızı yeşil gri ve siyah pasaportlar vize işlemi uygulanmaktadır.

Ulusal Vize için pasaportun vize bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği olmak zorundadır ve pasaport sahibi tarafından imzalanmış olması gerekir. Büyükelçiliği randevu sistemiyle çalışmakta olup başvurular hafta içi her gün her sabah 09.30 ve 12.00 arasında yapılır. İşlem süreleri 10-15 gün arasında sonuçlanır genellikle. En önemlisi ise uzun süreli vize başvuruları sadece Ankara Büyükelçiliğinden yapıldığıdır.

Kanada’da Express vize uygulamaları yoktur. Sahte evrak içeren başvuruların reddi açıktır. Ve bu suç ülke içersinde işlenirse sınır dışı edilen vatandaş 14 yıl kadar hapse mahkûm edilebilir. Ve her türlü sahte evraklar konsolosluk tarafından saklanır. Ülkeye göçmen olarak gitmekse büyük heyecan verici bir fırsattır. Buna olanak tanınmış ve belli kurallar dâhilinde bu başvuruyu yapabilmek mümkün olmuştur. Yine eğitim amaçlı bulunan vasi, reşit olamayan çocuğun Kanada’da okuması için kendisiyle ilgilenen ve öğrenciden sorumlu olan aynı zamanda öğrencinin kendi ailesi tarafından belirlenen kanada vatandaşlarıdır.

Tüm başvurular Kanada’nın göçmenlik vize kuralları ve yönergelerine uygun yapılacaktır. Biometrik uygulamalarından dolayı bazı vatandaşlardan seyahat için uzun süreli vize, öğrenci vizesi ve çalışma vizelerinin başvurusu sırasında fotoğraf çekimi ve parmak izi alma işlemleri gerekir. Türk vatandaşları bu işlemden muaftırlar. Fotoğraf ve parmak izi alımı gerekmemektedir. Türk vatandaşı olmayanlar biometrik foto ve parmak izleri için şahsen başvuru yapmak zorundadırlar Vize konsolosluklarına. İstanbul ve ya Ankara’da vize başvuruları merkezde yapılan geçici vize başvurularının ve ya daimi başvuruların durumunu çevrimiçi başvuru takiplerinden takip etmek mümkün durumdadır. Ulusal vize işlemleri özel günler haricinde başvurusunun yapılması önerilmektedir. Bazı özel günlerden en az 1 ay kadar önce yapılan ulusal vize başvuruları herhangi bir aksamaya uğramayacaktır. Konsolosluğun yoğun olmadığı günleri dikkate alarak başvuru yapılırsa daha garantili ve tehlikesiz işlemler gerçekleştirilebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir