Malta Uzun Süreli Vize

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/malta-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/malta/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/malta/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/randevu/” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/malta/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vfs-global/malta/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]VFS Global[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/malta/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/malta/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Ulusal vize nedir? Bir ülkeye girmek için gerekli belge çeşitliliği ve sıralamasıdır. Yurt dışı tatilleriniz de veya yaşamınızda vize işlemlerini kendiniz ya da vize danışmanlık şirketleriyle yapabilirsiniz. Vize danışmalık şirketleriyle yapacağınız vizeler işinizi daha da  hızlandırıp kolaylaştıracaktır.
Schengen ülkelerine vize alırken eğer daha önce Amerika, İngiltere ya da Schengen ülkesine aldıysanız vizenizin çıkma süresi daha kısa olacaktır ve sizi konsolosluğa çağırmayabilirler. İlk defa vize alıyorsanız size konsolosluğa çağırabilirler, bazı ülkeler neden çıkacağınız hakkında sorular sorabilir. Gerekli belgeleri tam olarak yerine getirdiğiniz halde size soru sorma ihtimalleri azalacaktır. Bunlar için gerekli belgeleri vize danışmanlık hizmetleri yapan şirketler size açıklayacaktır. Seyahatinizin dönüş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerliliği ve kullanılabilir, boş sayfaları olan pasaport gerekmektedir. Eğer var ise eski pasaportlarınızı da yanına koymanız gerekmektedir. Malta vize başvuru formu, son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğraf. Banka dökümleri, hesabınızda bir miktar para ne kadar yüksek olursa vize alma ihtimalinizi arttıracaktır. Tapu, ruhsat ve seyahat, detayları belirten otel rezervasyonları, emeklilik cüzdanı ve hesap dökümü gerekmektedir. Uçak bileti gidiş dönüş tarihleri bildirilmesi gerekmektedir. Schengen ülkelerinden başka yerlere seyahat edecekseniz ilk gireceğiniz ülkenin vizesini almanız gerekmektedir. İlk girişte turistseniz, size 6 ay vize vermeyebilirler. 15 günlük vize almanızı danışman şirketiniz önerecektir. Vizeniz en geç 2-3 hafta içersin de çıkacaktır oda vize yoğunluğuna bağlıdır. Vizenizin çıkması o ülkeye girebileceğiniz anlamına gelmez. Ülkeye uçtuktan sonra vize kontrol noktalarında çalışan memurlar size sorular yöneltebilir. Eğer şüpheli gördüğü ya da size güven duymazsa sizi ülkeye sokmayabilir. Vize kontrolden geçtiniz sonra gümrük bölümünden geçeceksiniz eğer üzerinizde yasaklı bir ürün varsa gene sizi ülkeye almama yetkilerine sahipler. Bu yüzden süt ve et ürünü hediye olarak götürüyorsanız bu konuda dikkat etmeniz gerekir. Ürünlerine el konulabilir ya da ceza işlemi uygulanabilir.

Uzun süreli vize işlemleri başka ülkeye veya aynı ülkeye vize alınmış olmak vize verilirken olumlu yönde göz önünde bulundurulur. Eğitim için giden kişiler daha kolay vize alabileceği gibi, ülkeye vize alırken hesaplarında para olduğunu belirtmek zorundadır, hesabınızda ne kadar çok para olursa o kadar çok iyidir. Uzun dönem için genelde 3 ila 6 aylık hesap dökümü olumu etki bırakacaktır. Yaşamak, çalışmak için oturma izni alınmalı bu işlem uzun sürebilir ve sizden birçok belge istenebilir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir