Polonya Uzun Süreli Vize

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/polonya-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/polonya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/polonya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/randevu/” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/polonya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vfs-global/polonya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]VFS Global[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/polonya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/polonya/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Polonya için uzun süreli vize ve ulusal vize nedir? Alınması için yapılacak işlemler nelerdir? Yazımızda bunlardan bahsedicez sizlere.

Öncelikle ulusal vize niçin alınır? Sorusuna yanıt bulalım. Polonya için alınacak bu vizeyi şöyle açıklayabiliriz. İş için 1 yıl boyunca orasının yönetim kurulunda çalışmak için kullanılacak vize ya da üniversite mastır işlemleri veya erasmus değişim programı için bu vizenin alınması gerekir.

Uzun süreli vize ise daha uzun yıllar çalışmak için ya da başka durumlardan dolayı uzun yıllar orada kalacak iseniz bu vize alınması gerekir.

Vize başvurularında biyometri işleminden kaynaklı bütün başvurular şahsen yapılması gerekmektedir. Çünkü biyometride şahsın dijital bir tarayıcıyla parmak izi alınacaktır. Parmaklarınızda eğer bir yara varsa yara iyileşmeden önce parmak izi aldırmamanızı randevu tarihini iyileşmeden sonra almanızı öneririz. Fiziksel olarak parmaklarda olan sorunlarda ise rapor alınması gerekir. Ülke eğer isterse fotoğrafta çekebilir. Fotoğraf içinde yüzünüzü, boynunuzu vs. kapatacak şal vb. kullanmamalısınız. Eğer başınız örtülüyse de başörtünüzü yanaklarınızı gösterecek şekilde takmanız gerekir.

Polonya İstanbul Başkonsolosluğu İzmir, Altunizade ve Harbiye’den yapılacak başvuruları incelediğinden buralara Kırklareli, Tekirdağ, Edirne, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Manisa, Kütahya, Uşak, İzmir, Aydın, Muğla, Kocaeli ve Sakarya ilerinde okuyan ya da buralarda ikamet edenlerden yapılan başvurular kabul edilmektedir. Beyaz bölge Ankara konsolosluğunun başvuruları ise Gaziantep, Ankara ve Antalya şubelerinden başvuru yapmaları gerekmektedir.

Vize başvuru adımlarını inceleyelim şimdide. Öncelikle başvuru evraklarınızı eksiksiz hazırlamalısınız. Gerekli evrakları bununla ilgili sitelerden inceleyip öğrenebilirsiniz. Daha sonraki adım ise vize başvuru merkezini ziyaret etmek için alınması gereken randevurudur. Randevularınızı çağrı merkezi ya da internet üzerinden alabilirsiniz. Randevunuzu aldıktan sonra randevu günü ve zamanında başvuru merkezlerine gitmeniz gerekmektedir. Orada hazırladığınız evrakları teslim edeceksiniz. Teslimat yapıldıktan sonra konuyla ilgilenen uzman yatırmanız gereken ücreti Euro ve TL olarak bildirecek ve bu ücreti yatırılan vezneye sizi yönlendirecektir işlemlerinizle ilgili tek tek evraklar verilecektir size.

Sonrasında 15 gün içinde vize başvuru sonuçlarınız açıklanır. Detaylı araştırma yapılacaksa bazen bu süre 30 güne kadar da uzatılabilir.

Ulusal vize ya da uzun süreli vizeyi almak demek her zaman Polonya sınırları içerisine girilebilecek anlamına gelmez. Bazı durumlarda ülke tarafından girişler sınırlandırılabilir. Her durumda vize ülkelerin sınır güvenlik durumlarına göre değişkenlik gösterebilir. Şunu da söyleyelim üye ülkeler bir yıla kadar geçerli vize verebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir