Kopyalanan içeriğinizden hit kazanın

Bildiğiniz üzere sitemizin içeriğinin kaynak belirtilmeksizin kopyalanmasını önlemek oldukça zordur. Çeşitli yollarla, sağ tuş kilidi gibi, sitemizi korumaya çalışsak da botlar vb. scriptler aracılığıyla sitemizin içeriği yine de kopyalanabilir. Aslında tam olarak içeriğimizi kopyalanmalara karşı korumanın kesin bir yolu da yoktur. Fakat bunu elimizden geldiğince lehimize çevirebiliriz.
Nasıl mı?
İşte karşınızda Tynt. Tynt sayesinde kopyalanan içeriklerinize, sitenize ekleyeceğiniz bir kod ile otomatik olarak içeriğin kaynak linkini ekleyebileceksiniz. Bu sayede direkt olarak kopyanan içerikleriniz size hem backlink hem de hit olarak geri dönecek. Ayrıca işi abartıp kendi reklamım yetmez, bir de başka reklam linki ekleyeceğim derseniz Tynt buna da olanak sağlıyor.

Peki Tynt’i nasıl kullanacağız?
İlk önce www.tynt.com adresine giderek, sitemizin alanadı ile yeni bir üyelik açıyoruz. Üyelik hiçbir aktivasyon gerektirmiyor. Daha sonra Link Setup‘a gidip, Attribution Link menüsüne giriyoruz. Enable attribution link kısmını tikledikten sonra Link Prefix kısmına “kaynak, yazı buradan alınmıştır…” benzeri bir ön ek giriyoruz. Link Suffix kısmını boş bırakabilirsiniz. Daha sonra linkimizin nasıl görüneceğini URL, Page Title, Page Title and URL seçiyoruz. Tüm yaptığımız bu değişiklerin nasıl görüneceğini de sağdaki önizleme penceresinden görebilirsiniz. Attribution Link Placement alanından linkimizin yazının üstünde mi yoksa altın da mı görüneceğini belirliyoruz. Add Creative Commons License kısmından da isteğe bağlı olarak lisans ekleyebilirsiniz. Lisans hakkında daha fazla bilgi için Creative Commons adresini ziyaret edebilirsiniz. Reklam ayarları için Link Sponsorship, istatistik ayarlarınız için Address Bar menülerini kullanabilirsiniz. Tüm ayarlarımızı yaptıktan sonra Get Your Script butonu ile sitenize eklemeniz gereken kodu alabilirsiniz.  Kodu sitenize ekledikten sonra Your Script menüsünden linkinizin doğru bir şekilde çalışıp çalışmadığını kontrol etmeyi de unutmayın.
Bundan sonrası size ve araştırmacı ruhunuza ait. Basit bir kullanıcı arayüzüne sahip olan Tynt’i dakikalar içinde tamamen çözebilirsiniz.
Adres: www.tynt.com

Kaynak: http://www.muh.im/kopyalanan-iceriginizden-hit-kazanin.html

Kopyalanan içeriğinizden hit kazanın” üzerine bir yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir