Slovakya Vize Süreci

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/slovakya-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/slovakya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/slovakya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/slovakya” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vize-sureci/slovakya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Vize Süreci[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/slovakya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/slovakya/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

slovakya-bayragiVİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Slovakya’yı ziyaret etmek veya ticari amaçlı bir seyahat gerçekleştirmek için yapılması gerekli olan bir takım vize başvuru süreci bulunmaktadır. Bu süreç kapsamında Slovakya’ya gitmek için gerekli olarak belirtilmiş olan işlemlerin eksiksiz bir şekilde gerçekleştirilmesi yurt dışı vize işlemleri açısından büyük önem taşımaktadır. Slovakya vizesi almak için bilinmesi gerekli olan bir takım bilgiler ve gerekli olan işlemler bulunmaktadır. Bu bilgilerden en önemlisi Slovakya’nın bir Schengen ülkesi olması ve Schengen kuralları doğrultusunda vize başvurularını kabul ederek işlem göstermektedir.

Schengen üyesi olan Slovakya’ya gerçekleştirilecek olan ziyaret için hazırlanılması gerekli evraklar ve pasaportun eksiksiz bir şekilde tamamlanması ve herhangi bir aracı kurum bulundurulmadan direkt olarak Slovakya Konsolosluğu tarafından alınan randevu sırasında teslim edilmesi Slovakya Konsolosluğu’nun istemiş olduğu işlem türüdür. Bu işlemleri gerçekleştirebilmek ve eksiksiz bir şekilde teslimini gerçekleştirebilmek için vize başvurularında gerekli evrakların hazırlanması ve pasaportun kontrol altında olarak herhangi bir eksik bilgi olmadan tamamlanarak vize danışmanlığının refakati aracılığı ile ilgili Slovakya Konsolosluğuna teslim edilmesi sağlanmaktadır. Bu süreçte Slovakya Konsolosluğundan alınan randevu ile işlemlerin büyük bir bölümü gerçekleştirilmektedir.

Burada teslim edilmiş olan evraklar eksiksiz bir şekilde teslim edilir ve işlemler randevu sırasında ön incelemeye tabii olurken aynı zamanda Slovakya Konsolosluğu’na verilmesi zorunlu bir uygulama olan parmak  izi uygulamasının Konsolosluğun ilgili bölümü tarafından alınarak işlemlerin yurt dışı vize başvurusunda bulunan kişi üzerine düşen büyük bir kısmı tamamlanmaktadır. Kalan işlemler için yapılması gerekenler Slovakya Konsolosluğuna teslim edilmiş olan evrakların ve pasaportun Konsolosluk yetkilileri tarafından incelenme ve onay sürecine girerek bu süreç içerisinde vize çıkışı sağlanmaktadır. Bu süreç Slovakya Konsolosluğu tarafınca alınır ve bir iş haftası ile üç iş haftası arasında bir süreyi kapsayarak işlem türüne süreçte değişmeler olabilmektedir. Vize çıkışı hakkında bilgi alınması adına işlemlerin ilk etabında hizmet veren vize danışmanlığı aracılığı ile işlemlerin sonuçlanma süreci ile ilgili bilgi telefon ile arama yapılarak sağlanmaktadır. Bu süreçler içerisinde dikkat edilmesi istenilen bir diğer önemli bilgi ise işlemlerin gerçekleştirilmesinde teslim edilen pasaportun eksiksiz ve güncelliğini korur nitelikte üzerinde herhangi bir deformasyona maruz kalınmadan, geçerliliğinin dönülüş tarihinden ileri bir tarihe kadar sürdüğünden emin olunarak teslim edilmesi işlemler açısından büyük önem taşımaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir