Romanya Vize Süreci

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/romanya-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/romanya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/romanya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/romanya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vize-sureci/romanya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Vize Süreci[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/romanya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/romanya/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

romanya-bayragiVİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Romanya’ya gitmek ve eşi benzeri olmayan doğal güzellikleri ve tarihini görmek için yapılması gerekli olan bir takım vize başvuru işlemleri bulunmaktadır. Romanya vizesi almak için gerekli olan bu işlemlerin eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesi ile birlikte Romanya’ya gitmek için herhangi bir engel ile karşılaşılmamaktadır. Romanya vizesi almak için bilinmesi gerekli olan bir takım işlemler bulunmaktadır. Bu işlemlerin biliniyor olunması işlemler açısından büyük rol oynayarak işlem sürecini etkileyen faktörlerdir. Vize sürecinde Romanya Konsolosluğu tarafından istenilmekte olan bir takım işlemler bulunmaktadır. Bu işlemlerin eksiksiz bir şekilde tamamlanması ve Romanya Konsolosluğu’na teslim edilmesi işlemler açısından büyük önem taşımaktadır.

Romanya vizesi almak için gerekli belgelerin ve pasaportun hazırlanmasında destek veren ve işlem sürecinin hızlı bir şekilde tamamlanmasını sağlayan vize danışmanlığı hizmeti veren kurum aracılığı ile işlemlerin vize başvurusunda bulunan kişi üzerine düşen bütün bilgilendirmeler sağlanmakta ve hizmet hakkında vize başvuru sürecinde detaylı bilgi verilmektedir. Aktarılan bilgiler ışığında Romanya’ya gitmek için gerekli prosedürlere uyulduğu taktirde gerekli işlemler eksiksiz bir şekilde tamamlanarak yurt dışına çıkış işlemi sağlanmaktadır. Bu süreç içerisinde vize danışmanlığından alınan randevu sırasında hazırlanılan işlemlerin hazır bir şekilde Romanya Konsolosluğuna teslim edilmesinin vize danışmanlığı refakatinde gerçekleştiği bilinilmelidir. Gerçekleştirilme sürecinde Romanya Konsolosluğu tarafından alınan randevu sırasında işlemlerin gerçekleştirilme sürecinden yaklaşık yarım saat kadar öncesinde Konsolosluk binasında bulunulması işlem sürecinde olabilecek olan aksamaların önüne geçen önemli bir faktör olacaktır. Randevu sırasında Konsolosluğa teslim edilen evrakların eksiksiz bir şekilde aktarılmasının ardından gerekli belgelerin ve pasaportun ön incelemeye tabii olduğu sırada yurt dışı vize başvurusunda bulunan kişi tarafından alınan parmak izi ile gerekli işlemler tamamlanarak sürecin geriye kalan kısmı Romanya Konsolosluğu’nun yetkisi altındadır. Bu işlemlerin tamamlanarak teslim sürecinin bitmesinin ardından Konsolosluk tarafından işlemler incelenme ve onay sürecine girmektedir. Bu süreç bir iş haftası ile üç iş haftası arasında bir süreci kapsayarak işlem türüne göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Yurt dışı vize başvurularında işlemlerin sonucunun edinilmesi için gerekli olan sürecin tamamlanmasının ardından gerekli bilgilendirme vize danışmanlığı hizmeti veren kurum aracılığı ile telefon yoluyla vize başvurusunda bulunan kişiye aktarılmaktadır. İşlem süresince bilinilmesi gerekli olan bir diğer önemli unsur ise vize başvuru süresince hazırlanılan pasaportun geçerliliğini korur nitelikte olup işlemlerin aksamaması ve uzamaması adına geçerliliğinin Romanya’dan dönüş tarihinden sonraki bir tarihe kadar geçerli olup pasaport üzerinde herhangi bir deformasyon, lekelenme ve benzeri sorun ile karşılaşılmıyor olunması işlemler açısından büyük önem taşımaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir