Portekiz Konsolosluğu

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/portekiz-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/portekiz/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/portekiz/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/randevu/” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/portekiz/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vize-sureci/portekiz” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Vize Süreci[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/portekiz/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/portekiz/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

indirVİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Schengen ülkeler arasında bulunan Portekiz ülkesine giriş yapabilmek için Türk vatandaşlarının vize alması gerekiyor. Alacağınız vize sonrasında diğer Schengen ülkelerine de geçiş yapabilmektesiniz. Portekiz vizesi almak için Portekiz Konsolosluğuna değil İstanbul Macaristan Konsolosluğuna başvurmanız gerekiyor. Uzun süreli Portekiz vizesi almak isteyen vatandaşlarımız ise Ankara Portekiz Büyükelçiliğine başvuru yapmalıdırlar. Portekiz ülkesinin temsili konsolosluğu İstanbul ilinde bulunmamakta sadece Fahri Konsolosluğu İstanbul’da olmaktadır.

Macaristan Konsolosluğu aracılığıyla Türkiye’de vize vermekte olan Portekiz Konsolosluğu randevu alarak başvuru yapmanızı istemektedir. Randevu alınmadan başvuru merkezine gelmiş olan kişilerin başvuruları alınamayacaktır. Randevu almak isteyen kişiler, Macaristan Konsolosluğunun web sitesi üzerinden ya da danışman firmalar aracılığıyla alabilmektedirler. Randevunuzu aldıktan sonra verilen saat ve tarihte başvuru merkezinde hazır beklemelisiniz. Evraklarınızın tam olmalıdır.

İnternet sitesi üzerinden randevu alma olanağı sunan Portekiz Konsolosluğu telefon ile randevu alma imkanı vermemektedir. Randevu sonrasında başvurunuzu yapmanızın ardından değerlendirme süresi 10 ile 15 gün arasında sonuçlanmaktadır. Seyahat etmek istediğiniz tarihe göre değerlendirme süresini göz ardı etmeden başvurmanız yararlı olacaktır.

Portekiz vizesi Yeşil Pasaport ve Kırmızı Pasaport sahipleri için alınması gereken bir vize olmamaktadır. Yeşil Pasaport ve Kırmızı Pasaport sahibi Türk vatandaşları 90 günlük süre zarfında Portekiz’e giriş yapabilmektedirler. Bu kişilerin dikkat etmesi gereken durumsa, pasaport sürelerinin kontrol etmeleridir. Yeşil Pasaport ve Kırmızı Pasaport sahipleri seyahatleri sonrasında minimum ay daha geçerlilik süresi olması gerekiyor.

Vize almak isteyen kişilerin toplaması gereken evraklar ise turistik, ticari, ziyaretçi ya da uzun süreli olmasına göre değişkenlik gösterecektir. Gerekli olan belgelerin neler olduğunu öğrenmek için Portekiz Konsolosluğu web sitesini ya da danışmanlık firmalarının web sitelerini incelemeleri yeterli olacaktır. Evraklarda eksiklik olmamasına özen göstermelisiniz. Eksik evrak ile yapılan başvurular olumsuz yanıt almanıza ve başvurunuzu tekrarlamanıza neden olacaktır.

Portekiz vizesi almak isteyenlerin ödemeleri gereken ücretler ise Portekiz’e gitme amacınıza ve seçim yaptığınız kategoriye göre değişkenlik gösterir. Ticari vizeler, uzun süreli vizeler ve turistik vizeler gibi Portekiz’e vize alma isteğinize göre şekillenecek olan vize ücretini danışman firmaların çağrı merkezlerinden ya da başvuru sırasında öğrenerek yatırabilmektesiniz. Portekiz Konsolosluğu telefon numaralarını arayarak bu bilgiyi edinememektesiniz.

Evraklarınız arasında belki de en önemlisi olan pasaportunuzun eski olmaması gerekmektedir. Kullanım süresinde 10 yılı aşmış olan pasaportlar ile yaptığınız başvurular olumsuz olarak yanıt almanıza neden olacaktır. Ayrıca pasaportunuzda minimum 2 adet boş sayfanın bulunuyor olması Portekiz vize başvurunuz için yeterli olacaktır. .

Not: Vize süreçleri Portekiz Konsolosluğu’nun yoğunluğu ve siyasi sebeplere göre değişkendir. Sorunlarınız için

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir