Norveç Konsolosluğu

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/norvec-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/norvec/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/norvec/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/randevu/” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/norvec” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vfs-global/norvec” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]VFS Global[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/norvec/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/norvec/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

norvec-bayrak-buyukVİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Norveç ülkesine Tük vatandaşlarından giriş yapmayan isteyen kişiler vize almak zorundadırlar. Norveç Krallığı Schengen ülkeleri arasında yer almaktadır. Türk vatandaşlarından Norveç’e gelen kişiler vize süreleri süre sona ermeden, diğer Schengen ülkeleri de giriş yapabilmektedirler. Bunun için Schengen ülke sınırlarından ayrılmamış olmak yeterli olmaktadır. Norveç vizesi alabilmek için İstanbul Norveç Konsolosluğu yardımcı olamamaktadır. Vize alabilmek için başvurularınızı İstanbul Macaristan Konsolosluğuna yapmanız gerekecektir.

Norveç vizesi almak için başvuruda bulunacak kişilere Norveç Konsolosluğu randevu almaları gerektiğini belirtmektedir. Randevusunu almayan kişiler başvuru sırasında işlemlerini gerçekleştiremeyeceklerdir. Yeşil Pasaport sahiplerinin ise vize almalarına gerek yoktur. Randevu almak isteyen kişiler Macaristan Konsolosluğunun randevu sistemine gitmelidirler. Macaristan Konsolosluğu dışında başka bir yerden vize başvurusu yapmanıza olanak bulunmamaktadır.

Vize için gerekli belgelerin listesine Norveç Konsolosluğunun web sitesinden ulaşabilmektesiniz. Hazırlamanız gereken belgeler başvuru yapacak kişinin vize bölümlerine göre değişkenlik göstermektedir. Gitme amacınıza göre belge listesini kontrol edebilirsiniz. Gerekli evraklar dışında başvurunuzu yaptıktan sonra Norveç Konsolosluğu ek evraklar isteyebilmektedirler. Başvurunuzu yaptıktan sonra vize sonucunuz 10 ile 15 iş günü içerisinde açıklanmaktadır. Ek evrak talep edilmesi ya da yoğunluk olma ihtimaline karşı Norveç vize başvurunuzu seyahatinizden 15-20 gün öncesinde başvurmanız yeterli olacaktır.

Norveç vizesi almak amacıyla başvuru yapan kişinin, son 3 yılda herhangi bir Schengen vizesi almamış olması durumunda, şahsen gelmelerini gerektirmektedir. Başvuru yapmak isteyen kişi öncelikle randevu almalıdır. Norveç Konsolosluğu telefon numaraları ile randevu vermemektedir. Randevu almak istediğinizde vize almak isteyen kaç kişi ise herkes için ayrı randevu almanız gerekecektir. Bir kişi herkes adına birkaç tane randevu alıyor olsa da sistem onaylamayacak, otomatik olarak iptal edilecektir.

Vize alma amacınız eğitim ya da gönüllü hizmet, oturma izniyse, başvurularınızı Pazartesi, Salı, Çarşamba, Cuma günleri 09.00 ile 12.00 arasında yapabilmektesiniz. Kazanç sağlamak amacıyla oturma izni isteyen kişiler ise her Perşembe saat 09.00 ile 12.00 arasında başvuru yapmaları gerekmektedir.

Norveç vizesi için gerekli olan ücret ise Norveç’e gitme nedeninize göre değişkenlik gösterecektir. Uzun süreli ya da kısas süreli konaklamak istemenize göre de değişkenlik gösterecektir. Başvurunuzu tamamlayabilmeniz için önemli olan başvuru formunuzu ise İngilizce ya da Türkçe olarak doldurmalısınız. Doldururken tüm bilgileri eksiksiz yazdığınızı kontrol etmelisiniz. İstenilen bilgilerde yanlış beyanda bulunmamalısınız. Resmi belge olarak değerlendirilen başvuru formunuzda yanlış beyan ettiğinizde suç işlemiş olarak değerlendirilecek ve vize alamayacaksınız.

Not: Vize süreçleri Norveç Konsolosluğu’nun yoğunluğu ve siyasi sebeplere göre değişkendir. Sorunlarınız için

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir