Mısır Konsolosluğu

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/misir-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/misir/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/misir/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/randevu/” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/misir/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vize-sureci/misir” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Vize Süreci[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/misir/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/misir/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

indirVİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Mısır vizesi için yapılacak olan başvurular, Mısır Türkiye Temsilcilikleri olan birimlerde gerçekleştirilmelidir. Mısır Türkiye Büyükelçiliği Ankara, Mısır Türkiye Konsolosluğu İstanbul ve akredite edilmiş kurumlardır. Mısır Türkiye Konsoloslukları Mısır vize işlemleri için şahıslara herhangi bir danışmanlık hizmeti sunmamaktadır.

2013 yılından sonra 45 yaş üstü Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, gereçli olan mısır kapı vizesi uygulamasına tabi değildir. Bu şartlara sahip vatandaşlarımız Mısır’a olan seyahatleri öncesinde Mısır’ın Türkiye temsilciliklerine Mısır vizesi için başvuruda bulunmalıdır. Son 10 yıl içerisinde alınmış olan Mısır vizesi sonrasında, en az 6 ay geçerliliği olan pasaport kullanılmalıdır. Türkiye Cumhuriyeti resmi pasaportu olan kişiler ise 90 günden az olmak kaydıyla Mısır vize işlemlerinden muaf konumdadır.

Vize başvuru formu, Türkiye Mısır Başkonsolosluğunca hazırlanmıştır. Bu başvuru formu neticesinde, vize almak isteyen bireyin tüm kişisel bilgelerine erişilmiş olur. Mısır Konsolosluğu’nun hazırlamış olduğu bu form, eksiksiz ve anlaşılır bir şekilde büyük harflerle doldurulmalıdır. Gerçeğe uygun bilgileri olmayan şahısların başvuruları kabul edilmeyecektir. Mısır vize başvurusu yapan kişi hakkındaki ayrıntılı bilgiye form aracılığı ile ulaşılırken, Mısır vize başvuru formunda yanlış bir bilgi verilmesi, kişinin istediği seyahati gerçekleştiremeyeceği anlamına gelir. Formda verilmiş olan bilgiler, Mısır Konsolosluğu’nun göz önünde bulunduracağı evraklardır. Mısır Başkonsolosluğu randevu ile çalışmamaktadır. Mısır vize başvuru formu uluslararası prosedür için kullanılan resmi bir belge olma özelliği taşımaktadır. Amacına uygun olmayan ve sahte bilgiler ile doldurulan tüm formlar ve eksik evraklar neticesindeki başvurular kabul edilmeyecektir. Mısır vize başvuru formunda veya edilen asılsız ve gerçek dışı bilgiler, Mısır vize işlemlerinizin yanmasına sebep olacağı gibi aynı zamanda cezai uygulamaya çarptırılmanıza da neden olacaktır. Ülkeye giriş çıkışınızın daha rahat yapılabilmesi için tamamen doğru bilgiler vermeniz gerekmektedir.

Bunların yanı sıra Mısır vize başvuru formunun doldurulup, imza atıldıktan sonra gerekli belgeler ile birlikte teslim edilmesi durumunda, vizenizin süresi bittiğinde ülkeyi terk etmeniz gerekmektedir. Vize almış olmanız, Mısır’a girişinizi garanti etmez. Mısır’a giriş, tamamen Mısır sınır görevlilerinin sorumluluğu altındadır. Bu hususu da baştan kabul etmiş olursunuz.

Mısır’a ziyaret amacıyla gitmek isteyen Türkiye vatandaşları, davetiye belgesini almalıdır. Bu belge ilgili Mısır belediyesi onaylı bir belgedir ve oturan kişinin bilgilerini de içerir. Ayrıca vize talebi dilekçesi alınmalıdır. 2 adet fotoğraf ve pasaportunuzun en az 2 adet boş sayfası olmalıdır. Bunun yanı sıra maaş bordrosu veya banka hesabı dökümü olması gerekmektedir. Nüfus cüzdanı fotokopisi ve pasaport fotokopisi de diğer gerekli belgelerdendir. Mısır Konsolosluğu telefon numaralarını arayarak, seyahat amacınıza ilişkin diğer belgeler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Not: Vize süreçleri Mısır Konsolosluğu’nun yoğunluğu ve siyasi sebeplere göre değişkendir. Sorunlarınız için

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir