Papua Yeni Gine Konsolosluğu

Papua Yeni Gine için müracaat yaparak gitmek isteyen kişiler için ülke Konsolosluk hizmeti vermek adına Papua Yeni Gine için işlem gerçekleştirmek isteyen kişiler için Ankara’da bununan Avustralya Büyükelçiliğine vize başvuru talebinde bulunmaları gerekmektedir. Ülke seyahati gerçekleştirme süreci içerisinde temin edilmesi gereken evrakların ve mevcut pasaportun eksiksiz ve doğru bir şekilde temininin sağlanılıyor olması önemli bir husustur.

Papua Yeni Gine için resmi işlem sürecine dahil olacak olan kişiler için Papua Yeni Gine için işlem alımı yapmakta olan Avustralya Büyükelçiliğine direkt olarak işlem aktarımı yapılarak şahsi vize başvurusunda bulunulabilmekte veya işlemlerin alımı ve tesliminde hizmet vermekte olan kurumlar olan seyahat acentaları aracılığı ile vize başvuru sürecine dahil olunarak vize alımı sağlanılmaktadır. Papua Yeni Gine’ye seyahat edecek olan kişiler için bordo pasaport sahibi kişilerin, diplomatik, hizmet ve hususi pasaport sahibi kişiler için resmi vize başvuru sürecine dahil olunularak işlem gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Papua Yeni Gine için resmi işlemlerin aktarımının Konsolosluk hizmeti vermekte olan Avustralya Büyükelçiliğine aktarımının sağlanması için randevu alımı ve alınan randevu saatinde Büyükelçilik binasında bulunulması gerekmektedir.

Resmi işlemlerin gerçekleştirilmesinde gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin aktarımının tamamlanmasının ardından resmi süreç dahilinde incelenmesi ve vize başvuru onayının verilerek vize alımının sağlanılıyor olmasında resmi işlem süreci bir iş haftası ile iki iş haftası arasında işlem tipine göre değişkenlik göstererek tamamlanmaktadır. Resmi işlemlerin aktarımı sırasında hizmet vermekte olan vize danışmanlığı aracılığı ile gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin hazırlanarak tesliminin sağlanıyor olması sürece pozitif bir etkide bulunmaktadır. Avustralya Büyükelçiliği resmi işlemlerin alımında Pazartesi ile perşembe günleri arasında 09:00 ile 15;:00 saatleri arasında cuma günleri 09:00 ile 14:00 arasında hizmet vermektedir. Resmi işlem sürecine dahil olacak olan kişiler tarafından gerekli belgelerin aktarımının sağlanılırlığında destek olarak hizmet vererek işlem sürecine dahil olan vize danışmanlığı aracılığı ile gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin aktarımı kolay bir şekilde yapılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir