Ruanda Konsolosluğu

Ruanda’ya turistik ziyaret gerçekleştirmek için vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin bilmesi gerekli olan bir takım vize başvuru işlemleri ve bilgiler bulunmaktadır. Öncelikli olarak bilinilmesi gerekli olan işlem Ruanda’nın Türkiye’de Konsolosluk ve Büyükelçilik hizmeti vermekte olan herhangi bir resmi hizmet veren kurumu bulunmamaktadır.

Yapılacak olan işlemlerin öncesinde yurt dışı vize başvurusunda bulunma talebinde olan kişinin öncelikli olarak uluslararası aşı sertifikasına başvuruda bulunarak, olunması gerekli olan Hepatit B, Hepatit A, Menenjit, Kolera, Dizanteri, Tifo ve benzeri hastalıklara karşı gerekli önlemin alınması adına ülkeye gitmeden önce aşının yapılmış olması ve herhangi bir rahatsızlığa sebebiyet verilmemesi adına Ruanda’ya gitmeden önce gerekli tedbirlerin alınması istenilmektedir. Gerekli bilgiler dahilinde Sağlık Bakanlığı onayında aşı karnesinin bulundurulması önem taşımaktadır. Bütün bu bilgi akışının aktarılması ve vize sürecinde işlemlerin hazırlanarak eksiksiz bir şekilde tamamlanmasında vize danışmanlığı hizmeti vermekte olan aracı kurumun önemli etkisi bulunmaktadır.

Gerekli hazırlanılması istenilen evrakların hazır bir şekilde bulundurulması ve aracı vize danışmanlığı randevusu sırasında gerekli bilgilendirmenin yapılması ile birlikte işlem sürecine katkıda bulunularak gerekli işlemlerin sağlanmasında ihtiyaç olan evrakların ve pasaportun eksiksiz bir şekilde hazırlanması ve teslim edilmesinde vize danışmanlığı önemli rol oynamaktadır. Vize başvurularında hazırlanılan evrakların Türkiye sınırları içerisinde Ruanda’ya ait Konsolosluk ve Büyükelçilik bulunmadığı için işlemler yurt dışında hizmet vermekte olan ve Ruanda Konsolosluğu ve Büyükelçiliğinin bulunduğu bir ülke aracılığı ile gerçekleştirilerek transit işlem yapılmaktadır. Yurt dışı vize başvuru işlemlerinde işlemlerin gerçekleştirilmesinde önemli yer edinen vize danışmanlığı randevusu sırasında gerekli bilgi akışı sağlanarak işlemlerin hızlı ve bilinir bir şekilde gerçekleştirilmesi sağlanmaktadır. Ruanda için yapılmakta olan vize başvurusu, vize danışmanlığı aracılığı ile gerçekleştirilerek ilgili yönlendirme işlemi sağlanabilmektedir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir