Pakistan Konsolosluğu

Pakistan Vizesi alımı için yapılacak olan başvurularda gerekli işlemlerin aktarımının Türkiye’de hizmet vermekte olan Ankara’daki Pakistan Büyükelçiliği ve Pakistan Konsolosluğuna direkt olarak işlem aktarımı veya işlemlerin aktarım sürecinde hizmet vermekte olan kurum olan ve vize danışmanlığı hizmeti vermekte olan seyahat acentaları ile vize başvuru sürecine dahil olunulması gerekmektedir. Pakistan için vize başvuru sürecinde gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin eksiksiz ve doğru bir şekilde temini sağlanılarak Pakistan için Konsolosluk veya Büyükelçilik hizmeti vermekte olan kurumlara aktarımının gerçekleştirilmesi vatandaşlar açısından gerekli bir işlem sürecidir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan bordo pasaport sahibi kişiler için resmi işlem sürecine dahil olunulması gerekmektedir. İşlem sürecinden muafiyetin söz konusu olduğu hususi pasaport, hizmet pasaportu ve diplomatik pasaport sahibi kişiler için resmi vize başvurularında herhangi bir işlem sürecine dahil olunulmasına gerek olmaksızın ülkeye seyahat edilebilmektedir. Pakistan için resmi işlem sürecinde gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin aktarımının sağlanılmasında ülkeye giriş yapılabilmesi adına Pakistan Konsolosluğuna davetiye ibrazı yapılması gerekmektedir. İşlemleri turistik olarak gerçekleştirecek olan kişiler açısından bu durum zorunlu bulunmaktadır. Bu sürece tabii olunulmadan işlem gerçekleştirimi yapılması durumunda işlem kabulü sağlanılmamaktadır.

Pakistan için hazırlık sürecinde dahil edilen mevcut pasaportun en az 6 ay geçerliliğinin bulunuyor olması ve pasaport üzerinde işlem sürecine etki edecek herhangi bir deforme, yırtılma ve benzeri bir sorun gözlenilmemesi işleyiş ve aksama yaşanılmaması açısından önem taşımakta olan bir bilgidir. Pakistan Vizesi alımında vize başvurularının sonuçlanması ve onayı verilmesinde gerekli belgelerin ve pasaportun incelenme sürecinde herhangi bir eksik gözlenilmemesi önem taşımakta olan bir niteliktedir. Pakistan Vizesi için resmi işlem onayının sağlanılması bir iş haftası içerisinde tamamlanarak vize alımı sağlanılmaktadır. Süreç hakkında bilgi edinilmesi adına hazırlanma ve aktarımda hizmet sağlamakta olan vize danışmanlığı aracılığı ile gerekli bilgi akışı sağlanılarak telefon yolu ile iletişim sağlanılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir