Oman (Umman) Vizesi

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/oman-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/oman/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/oman/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/oman/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vize-sureci/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Vize Süreci[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/oman/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/oman/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

oman-bayragiVİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Umman, Arap yarımadasında bulunan bir körfez ülkesidir. İslam dinine inanılan bu ülkede hava sıcaklıkları ve iklim etkisi kuraklık ve çöl ikliminin hakim olması ile sıcak ve nemli bir hava hakim bulunmaktadır. Umman’ı ziyaret etmek isteyen kişilerin, tabii olunan süreç ve genel bilgilendirme adına edinilmesi gerekli olan bir takım işlem süreci bulunmaktadır. Bu süreç içerisinde bilinilmesi gerekli olan ilk bilgi hazırlanılması gereken pasaport ve gerekli evrakların eksiksiz bir şekilde Umman Konsolosluğuna teslim edilmesi gerekliliğidir.

Umman’a gitmek isteyen kişilerin gerekli belge ve pasaport işlemlerini hazırlık sürecinde hazırlayarak teslim sürecine işlemlerin dahil edilmesinde dikkat edilmesi ve hizmet alınması gereken durumlar bulunmaktadır. Öncelikli olarak işlemlerin gerçekleştirilmesinde hizmet veren kurum olan vize danışmanlığı ile sürecin hazırlık aşaması gerçekleştirilerek alınan randevu dahilinde gerekli belgeler ve pasaport hazırlık sürecine girmektedir. Yurt dışı vize başvurularında Umman’a gitmek isteyen kişilerin gerekli bilgileri edinmesi ve süreç içerine dahil edilen evrakların hazırlanmasında vize danışmanlığı hizmeti veren kurum, büyük önem taşımaktadır. Yurt dışı vize başvuru sürecinde randevu sırasında hazırlanılan belgelerin eksiksiz bir şekilde Umman Konsolosluğundan alınacak olan randevu sırasında teslim edilmesi süreç açısından istenilmekte olan bir durumdur.

Yurt dışı vize başvurularında gerekli belgelerin teslim edilmesinde vize danışmanlığı refakatinde işlemlerin gerçekleştirilmesi süreç içerisinde çıkabilecek olan sorunların önüne geçen önemli bir faktör etkisi yaratmaktadır. Bu süreç içerisinde Umman’a gidecek olan kişilerin alınan randevu sırasında teslim edilmesi gereken evrakların ve pasaportun süreç içerisinde eksiksiz bir şekilde Umman Konsolosluğuna teslim edilmesi ile birlikte resmi işlem süreci başlamaktadır. Bu süreç  içerisinde bilinmesi gerekli olan bir takım ayrıntılar bulunmaktadır. Bu bilgilerden en önemlisi gerekli belgelerin tesliminin gerçekleştirileceği ve işlem sürecini kapsayan tarihlerin Umman Konsolosluğu’nun çalışma saatleri ve iş günleri dahilinde olmasıdır. Sürece dahil edilen evrakların ve pasaport işlemlerinin eksiksiz bir şekilde teslim edilmesi için özel bayramlara, resmi tatil günlerine ve benzeri günlere işlemlerin denk getirilmiyor olması süreç açısından büyük önem taşımaktadır.

Yurt dışı vize başvurularında gerekli belgelerin teslim edilmesinin ardından işlem sürecinin tamamlanması ve vize çıkış onayının verilmesi için işlem süreci 2 iş günü ile 15 iş günü arasında değişkenlik göstererek sürecin tamamlanması sağlanmaktadır. İşlem sürecine dahil edilen belgelerin ve pasaportun incelenerek vize onayının verilmesi ve sürecin tamamlanması ile ilgili bilgiyi vize danışmanlığı hizmeti vermekte olan kurum ile bilgi akışı sağlanmaktadır. Umman için umuma mahsus vize başvurularında pasaport ve vize işlemi gerekmektedir. Diğer türde olan pasaportlar için alınan karar doğrultusunda herhangi bir vize işlemine gerek duyulmadan muaf sayılarak süreç tamamlanmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir