Nijerya Vizesi

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/nijerya-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/nijerya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/nijerya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/nijerya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vize-sureci/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Vize Süreci[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/nijerya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/nijerya/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

nijerya-bayragiVİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Resmi dilin ingilizce olduğu Nijerya’da, yaban hayatı ve sıcak hava koşulları ön planda bulunmaktadır. Ülke içinde mevsim normalleri sıcak bir iklim levhası üzerinde bulunmaktadır. Ülke ekonomisinde tarım ön planda olmakta ve ülkenin önemli bir etkin ticari yolu olarak görülmektedir. Nijerya’da ülke geçmişi bir çok olaya ve sömürgeye farklı devletler tarafından sahne olmuştur. Şuan bağımsız bir devlet olarak Cumhuriyetçi bir yönetim ülke siyasi yapısını oluşturmaktadır.

Nijerya’ya gitmek için süreç içerisinde bilinmesi gerekli olan bir takım bilgiler ve vize başvuru süreci bulunmaktadır. Bu süreç içerisinde hazırlanılması gerekli olan evrakların ve pasaport işlemlerinin eksiksiz bir şekilde gerçekleştiriliyor olması işlem sürecini etkileyen önemli bir faktör etkisindedir. Yurt dışı vize başvuru sürecinde Nijerya’ya gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının işlem süreci boyunca bütün pasaport türleri sahibi olan kişiler için vize başvurusuna tabii olmaları bilinmelidir. Yurt dışı vize başvurularında gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin hazırlanılarak Nijerya Büyükelçiliğine teslim edilmesi işlem süresince istenilen bir işlem türüdür. Yurt dışı vize işlemlerinde bu işlemlerin gerçekleştirilmesinde önemli rol oynayan vize danışmanlığı aracılığı ile işlemlerin gerçekleştirilmesinde gerekli belgelerin hazırlanılarak Nijerya Konsolosluğuna teslim edilmesi için vize danışmanlığı tarafından alınmış olan randevu ile gerekli belgelerin hazırlanılması ve pasaport işlemleri hakkında aracılık edilerek gerekli bilgi akışı sağlanmaktadır.

Nijerya’ya gitmek isteyen kişiler tarafından bilinmesi gerekli olan bir diğer bilgi ise işlemlerin alınma süresince Nijerya Konsolosluğu tarafından resmi işlemlerin başlaması için vize danışmanlığı refakati aracılığı ile alınan randevu dahilinde işlemler aktarılarak resmi süreç başlamaktadır. Bu süreç içerisinde teslim edilen belgelerin ve pasaport işlemlerinin alınmasında vize danışmanlığının büyük bir öneme sahne olarak işlem süreci boyunca gerekli aktarımın sağlanmasında hizmet vererek sürece destek olmaktadır. Aktarılan belgelerin Nijerya Konsolosluğu veya Büyükelçiliğine teslim edilmesi ile birlikte gerekli incelemeye tabii olunarak işlem süresinden onay süresine geçerek gerekli onayın verilmesi ile birlikte süreç ile ilgili edinilmesi gereken bilgi vize danışmanlığı aracılığı ile telefon yolu ile aktarım sağlanılarak gerçekleştirilmektedir. İşlem süreci ortalama olarak bir iş haftasını kapsayarak tamamlanmaktadır. Yurt dışı vize başvurusunda bulunan kişilerin işlemlerini gerçekleştireceği resmi tarihin Konsolosluğun çalışma saatlerine denk getirilmesi ve aksi halde sürecin uzayabileceği bilgisinin biliniyor olması süreç açısından büyük önem taşımaktadır. Yurt dışı vize başvuru sürecinde işlemler için gerekli olan pasaport üzerinde herhangi bir deformasyon ve yırtılma olmaması süreç açısından olumlu bir etki göstermektedir. Böyle bir durum ile karşılaşılması durumunda pasaport işlem sürecinde geçersiz sayılarak resmi randevu iptali ile karşılaşılabilinmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir