Orta Afrika Cumhuriyeti Vizesi

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/ortaafrika-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/ortaafrika/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/ortaafrika/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/ortaafrika/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vize-sureci/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Vize Süreci[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/ortaafrika/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/ortaafrika/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

ortaafrika-bayragiVİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Orta Afrika’da bulunan ve Sudan, Kamerun, Çad, Kongo gibi ülkelere komşu olan Orta Afrika Cumhuriyeti, dağlar, nehirler ve havzalar açısından coğrafyası farklı yayılımlar göstermekte olan bir ülkedir. Ülke genelinde tropikal yağmur ormanları ve ülke yaşamının bir kısmının içinde bulunan yaban hayatı içinde bulunan farklı hayvan popülasyonu ile bilinmekte olan bir ülkedir. Orta Afrika Cumhuriyeti sınırlarında bir çok çeşit etnik sınıf bulunmakta ve farklı lehçelerde diller konuşulmaktadır. Orta Afrika Cumhuriyeti’ne gitmek isteyen kişilerin süreç kapsamında bilmesi gerekli olan bir takım vize başvuru süreci ve bu sürece dahil edilen bir takım bilgiler bulunmaktadır. Yurt dışına çıkış gerçekleştirmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Orta Afrika Cumhuriyeti’ne gitmek için vize başvuru sürecine dahil olması istenilmektedir. Bu süreç içerisinde pasaport ayrımı gözetilmeden bütün pasaport türleri için vize başvuru sürecine tabii olunması istenilmektedir.

Yurt dışı vize başvuru sürecinde Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde işlemlerin gerçekleştirilmesi için resmi olarak Orta Afrika Cumhuriyeti’ne ait bir Büyükelçilik bulunmamakta olduğu için işlemlerin aktarımı Fransa Büyükelçiliği veya Konsolosluğuna gerçekleştirilerek süreç süresince aktarım gerçekleştirilmektedir. Yurt dışı vize başvuru süresince işlemlerin gerçekleştirilmesinde hazırlanılması gerekli olan bir takım belgeler ve süreç içerisinde istenilmekte olan pasaport işlemleri bulunmaktadır. Bu süreç içerisinde teslim edilmesi istenilen belgelerin ve pasaport işlemlerinin hazırlanarak aktarılmasında hizmet vermekte olan vize danışmanlığı aracılığı ile işlemlerin hazırlık ve aktarım süreci vize danışmanlığından alınan randevu sırasında gerçekleştirilmektedir. Randevu sırasında Orta Afrika Cumhuriyeti’ne gitmek isteyen kişilere ülkeye gitmek için gerekli şartlar ve istenilen belgelerin uygun niteliklere uyar düzende sağlanarak gidişin sağlanması ile ilgili bilgi verilmektedir.

Yurt dışı vize başvurularında gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin vize danışmanlığı tarafından hazırlanarak vize başvurusunun tamamlanmasında gerekli aktarımın sağlanması için sürece dahil edilen evrakların ve pasaport işlemlerinin vize danışmanlığı aracılığı ile Fransa Konsolosluğuna veya Büyükelçiliğine eksiksiz bir şekilde alınan randevu sırasında aktarımının gerçekleştirilmesi amaçlanmaktadır. İşlem sürecine dahil olan belgelerin ve pasaport işlemlerinin eksiksiz bir şekilde alınan randevu sırasında aktarılmasının ardından incelemeye alınan belgelerin ve pasaportun onay sürecine girmesi ve vize onayının verilmesi için incelenilen belgelerin sonuçlanması ortalama olarak bir iş haftası ile üç iş haftası arasında değişkenlik göstererek süreç tamamlanmaktadır. Dahil edilen ve sürecin tamamlanması ile ilgili bilinmesi gereken bilgi vize danışmanlığı aracılığı ile sonuçlandırılarak süreç hakkında gerekli bilgi akışı vize danışmanlığı aracılığı ile sağlanmaktadır.

Süreç içerisinde dikkat edilmesi istenilen bir diğer bilgi ise Fransa Konsolosluğu’nun çalışma saatlerinin ve iş günlerinin olduğu günler içerisinde işlemlerin gerçekleştiriliyor olması süreç içerisinde uzamaya sebep olmaması açısından alınan  randevu tarihinin bu günleri kapsayan günlere denk getirilmesi ve iş günlerinde gerçekleştiriliyor olması süreç açısından büyük önem taşımaktadır. İşlem sürecinde istenilen pasaportun en az 6 ay geçerliliğe sahip olması süreç açısından büyük önem taşımaktadır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir