Malta Konsolosluğu

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/malta-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/malta/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/malta/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/randevu/” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/malta/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vfs-global/malta/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]VFS Global[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/malta/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/malta/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

malta_buyukVİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Malta Schengen ülkeleri arasında bulunmaktadır. Bu nedenle Malta vizesi aldıktan sonra diğer Schengen ülkelerine de Malta ziyaretiniz sonrasında giriş yapabilmektesiniz. Malta Konsolosluğu kısa süreli Malta’ya seyahat etmek isteyen kişiler için başvuru kabul etmemektedir. Konsolosluk yerine bu konuda yetkilendirilmiş olan temsilciliklerden başvuru yapabilirsiniz.

Malta vizesi almak isteyen kişiler Malta Konsolosluğu randevu sisteminden randevu alamamaktalar. Malta vizesi başvuru merkezlerine randevu almadan da gidebilmektesiniz. Randevu alan kişiler ise almayanlara göre öncelikli olarak işlemleri yapılacaktır. Yeşil Pasaport sahipleri ise Malta vizesi almadan 90 güne kadar giriş hakkında sahiptirler. Diplomatik ve Hizmet Pasaportuna sahip olan Türk vatandaşlarının da vize alma şartı bulunmamaktadır.

Türkiye’den Malta’yı ziyaret etmek isteyen kişilerin, istenilen tüm belgeleri eksiksiz olarak yanlarında bulundurmaları gerekiyor. Gerekli olan belgeler ise Malta vize başvurusunda bulunacak kişinin çalışma durumuna ve başvuru kategorisine göre değişkenlik gösterecektir. Malta Konsolosluğu ya da danışman firmaların web siteleri aracılığıyla seyahat içeriğinize göre gerekli evrakların bilgilerine kolaylıkla ulaşabilmektesiniz. Malta turistik vize almak isteyen kişiler Malta’ya ulaştıktan sonra turistik faaliyetlerde bulunmalı ve gezi, turlara katılmalıdır.

Malta vize başvurusunda bulunurken evraklarınız dışında vize ücreti de yatırmanız gerekecektir. Bu ücret Malta’yı ziyaret amacınız ve seçtiğiniz kategoriye göre, Malta’da kalacağınız süreye göre değişkenlik gösterecektir. Malta Konsolosluğu telefon numarası aracılığıyla öğrenemediğiniz evrak bilgileri gibi, vize ücretini de öğrenememektesiniz. Danışman firmaların çağrı merkezlerini arayabilir ve vize ücretini öğrenebilirsiniz. Başvuru sırasında da ücreti ödeme olanağınız vardır.

Zorunlu seyahat sağlık sigortanızın da olması gerekmektedir. Bu sigorta Malta seyahatiniz süresince geçerli olmalı ve tüm Schengen ülkelerini kapsamalıdır. Malta vizesine başvuru yapmanızın ardından 7 ile 10 iş günü arasında değerlendirme yapılmaktadır. Herhangi bir sorun ile karşılaşmamanız için gitmeyi düşündüğünüz tarihten 15 gün öncesinde başvuru yapmanız yararlı olacaktır.

Malta vizesi almak amacıyla kullanacağınız pasaportunuz ise Malta’daki ziyaretiniz sona erdikten sonra en az 6 ay daha geçerliliğe sahip olmalıdır. Pasaportunuzda minimum 2 tane boş sayfanın olması gerekmektedir. Başvurunuz esnasında yanınızda olması gereken başvuru formu ise İngilizce ya da Türkçe olarak doldurulabilmektedir. Bu belgenin içerisindeki bilgileriniz tamamen doğru ve eksiksiz olmalıdır. Başvuru formuna ise Malta Konsolosluğunun, danışman firmaların web sitelerinden ücretsiz olarak indirebilir ya da danışman firmaların bürolarından alabilmektesiniz. Başvuru formunuzda atmanız gereken imzanız pasaportunuzda bulunan imza ile aynı olması değerlendirilme aşamasında önemli olacaktır.

Not: Vize süreçleri Malta Konsolosluğu’nun yoğunluğu ve siyasi sebeplere göre değişkendir. Sorunlarınız için

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir