Kanada Konsolosluğu

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/kanada-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/kanada/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/kanada/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/randevu/” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/kanada/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vfs-global/kanada/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]VFS Global[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/kanada/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/kanada/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

kanada-bayrak-buyukVİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Türk vatandaşlarının Kanada’ya seyahat etmek istemeleri üzerine yapmaları gereken öncelikle vize başvurusunda bulunmalarıdır. Kanada Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için pasaport ayrımı yapmadan vize alınması koşulunu sahiptir. Uzun süreli Kanada vizesi almak isteyen kişiler başvurularını Kanada Konsolosluğu aracılığıyla yapabilmektedirler. Kısa süreli vize başvurusu içinse Kanada Konsolosluğunun görevlendirdiği vize başvuru merkezlerinden yapılmaktadır. Kısa süreli vize işlemleri arasında Turistik, Akraba Ziyareti, İş Ziyareti, Öğrenim ve Transit Vizesi kategorileri yer almaktadır. Bu kategorilerden herhangi biri nedeniyle Kanada’ya gitmek isteyen kişiler başvurularını yetki verilmiş seyahat acenteleri aracılığıyla da yapabilmektedirler.

Kanada vizesi almak amacıyla Kanada Konsolosluğu telefon numaralarından değil de vize başvuru merkezlerinden randevu alabiliyor ve başvuru yapabiliyor olsanız da, başvurunuzun değerlendirilmesi ve sonuçlanma süresi Kanada Konsolosluğuna bağlı olmaktadır. Kanada Konsolosluğu başvuru sahibinden istediği belgelerde eksiklik olması, seyahat amacınızın anlaşılmasını sağlayacak belgeleri hazırlamamış olmanız ve Türkiye’ye geri dönüş yapacağınız izlemini vermemiş olmanız durumunda vize başvurunuzu olumsuz değerlendirebilmekte ya da uzun süre bekletebilmektedir.

Vize başvurusunda bulunduğunuz Kanada Konsolosluğu sahte belge sunduğunuzun anlaşılması ve yalan beyan belirtmeniz, Kanada’ya girişinizi engellemekte ve 14 yıla kadar hapis cezası almanıza neden olabilmektedir. Kişinin kişisel bilgilerinde sakladığı bir durumun tespit edilmesinde ise Kanada Konsolosluğu 2 yıl tekrar başvuru yapmanıza olanak vermemektedir.

Kanada Konsolosluğu online olarak web sitesinden vize başvurusu yapabilmenize olanak vermektedir. Başvuru belgeleri arasında bulunması gereken başvuru formunu İngilizce veya Fransızca olarak doldurmanız gerekmektedir. Eksik bilgilerin kaldığı ve imzanızın atılmadığı başvuru formunuz değerlendirmeye alınamayacaktır. Ayrıca vize harcınızın da ödenmesi gerekmektedir. Online olarak başvuru yapmak isteyen kişilerin kredi kartının olması ve kredi kartı aracılığıyla harcın ödenmesi gerekiyor.

Vize başvurunuz için gerekli evrakları toparladıktan sonra Kanada vize başvuru merkezlerine ya da seyahat acentelerine teslim edilmesi gerecektir. Kanada Konsolosluğu randevu sistemi ile işlemlerinizi gerçekleştiren bir birim değildir. Uzun süreli başvurularınızda konsolosluk hafta için her gün saat 09.30 – 12.00 arasında başvuru sahiplerini kabul etmektedir. Başvurunuzu yaptıktan sonra 10 ile 12 iş günü içerisinde sonuçlanabilmektedir. Acentelerden ya da başvuru merkezlerinden yaptığınız kısa süreli Kanada vizesi başvurularınızda konsolosluk gerek duyması durumunda başvuru sahibi ile mülakat yapmak isteyebilmektedir. Resmi tatil ve bayramlarda Kanada Konsolosluğunun Türkiye dış temsilcilikleri kapalı olacağından vize başvurusunda bulunacak kişinin minimum 1 ay öncesinde başvuruda bulunması yararlı olacaktır. Aksi durumda gecikmeler yaşayacak ve ihtiyaç duyduğunuz tarihte vize alamayabileceksiniz.

Not: Vize süreçleri Kanada Konsolosluğu’nun yoğunluğu ve siyasi sebeplere göre değişkendir. Sorunlarınız için

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir