İsveç Konsolosluğu

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/isvec-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/isvec/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/isvec/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/randevu/” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/isvec/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vfs-global/isvec/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]VFS Global[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/isvec/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/isvec/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

isvec-bayrak-buyukVİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

İsveç Konsolosluğu vize başvurusu için Karya aracılığıyla danışman kurumla görüşülmesi gerekmektedir. Görüşme öncesinde danışman firmadan randevu almalısınız. Randevu için görüşme yaptığınızdan 1 gün sonrasına randevu verilmektedir. İsveç Konsolosluğu Türk vatandaşlarından Yeşil, Gri ya da Kırmızı Pasaporta sahip olan kişileri vize uygulamasına tabii tutmamaktadır.

Schengen ülkeleri arasında bulunması ile İsveç Konsolosluğu da diğer ülkeler gibi pasaport süresine önem vermektedir. Pasaportu 10 yıldan eski olan kişilerin pasaport yenilemesi gerekmektedir. Aksi durumda İsveç Konsolosluğu vize başvurunuza olumlu yanıt veremeyecektir. Pasaportunuz 2. sayfasında yer alan imza bölümünün pasaport sahibi tarafından imzalanmış olması gerekmektedir. İmzası eksik olan ve seyahat bitiş tarihinden sonra 6 aylık geçerliliği olmayan pasaportlar işleme alınamayacaktır. İsveç Konsolosluğu eski bir pasaportunuz olması durumunda, eski pasaportunuzu da görmek isteyecektir.

Vize başvurusunda gerekli olan başvuru formu İngilizce dilinde doldurulmalıdır. Formu doldururken büyük harf kullanmalı, tüm bilgiler eksiksiz ve doğru olarak yazılmalıdır. Eksik ve hatalı bilgi paylaşımı yapmanız vize almanızı engelleyecektir. Başvuru formunuzu doldurduktan sonra imzalamış olmanız gerekecektir. Ayrıca İsveç Konsolosluğu başvuruda istemiş olduğu fotoğrafın eski olmaması, beyaz fon ile çekilmiş olması, rötuş kullanılmaması gerekiyor.

İsveç Başkonsolosluğuna yapacağınız vize başvurularınız 5 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak yoğunluk olması durumunda bu süre uzayabilmektedir. İsveç Konsolosluğu randevu sisteminden randevu almanız ve başvuruya randevulu gelmeniz önemli olacaktır. İsveç Konsolosluğu için hafta içi Cuma günü hariç saat 09.30-12.30 saatleri arasında başvuru yapmanıza olanak vermektedir. Cuma günlerinde konsolosluktan başvuru yapamamaktasınız. İsveç Konsolosluğu telefon numarasını arayarak randevu alamamaktasınız. Tatil, yılbaşı, bayram, fuar, sömestr gibi dönemin yoğun olduğu tarihlerde İsveç vizesi almak isteyen kişilerin en az bir ay öncesinden başvuru yapmaları önemli olacaktır. Başvurunuzu geç yapmanız gitmek istediğiniz tarihten sonra onay almanıza neden olabilecektir. Onaylanması durumunda vizenizi aldıktan sonra bilgilerinizi kontrol etmelisiniz. Yanlışlık gördüğünüzde düzeltilmesi için görüşme yapmanız gerekmektedir. Aksi durumda İsveç sınır görevlileri girişinize izin vermeyebilmektedirler.

18 yaşından küçük olan vize başvuru sahiplerinin başvuru formları vasileri tarafından imzalanmalıdır. Anne ve babasının imzalarının olduğu muvafakatname de başvuru sırasında yanlarında olmalı, bu belge noter tarafından onaylanmalıdır. Çocuk anne ya da babasından biriyle seyahat ediyor olması durumunda ise kalan vasisi tarafından imzalanmış olan muvafakatnameye ihtiyaç duyulacaktır.

Seyahatinizin sorunsuz olarak değerlendirilebilmesi için başvuru sırasında zorunlu seyahat sigortası yaptırdığınıza dair belgenizi bulunması gerekecektir. En az 30.000 Euro olarak yapılması gereken sigorta hastane masraflarını, ülkeye geri dönüş masraflarını kapsıyor olmalıdır.

Not: Vize süreçleri İsveç Konsolosluğu’nun yoğunluğu ve siyasi sebeplere göre değişkendir. Sorunlarınız için

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir