Polonya Konsolosluğu

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/polonya-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/polonya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/polonya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/randevu/” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/polonya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vfs-global/polonya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]VFS Global[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/polonya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/polonya/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

polonya-bayrak-buyukVİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Polonya, Türkiye Cumhuriyeti’nden ülkesini ziyaret etmek isteyen vatandaşların vize alma zorunluluğu vardır. Polonya Konsolosluğunun dış temsilcilerine ya da danışman firmalara vize başvurunuzu yapabilmektesiniz. Ülkemiz vatandaşlarından Yeşil Pasaport, Diplomatik Pasaport ya da Hizmet Pasaport sahibi olanların yılda 90 günü geçmeyecek şekilde vize almalarına gerek yoktur.

Türk vatandaşları için Polonya vizesi başvuruları Polonya vize başvuru merkezlerinden, turizm ve seyahat acentelerinden yapılmaktadır. Başvurunuz sırasında yanınızda bulundurmanız gereken belgeler arasında bulunan pasaportunuzun 10 yıldan önce yenileme tarihi olmaması gerekmektedir. Polonya seyahatiniz sonrasında da minimum 6 aylık geçerliliğe sahip pasaportunuz olmalıdır. Yıpranmış, deforme olan pasaportlarla başvuru yaptığınız zaman olumsuz yanıt alabilmektesiniz. Aynı zamanda pasaportunuzda minimum 2 ve seyahat edecek kişi sayısınca boş sayfanın olması gerekiyor. Polonya Konsolosluğu bu dikkat etmeniz gereken durumlar yerine getirilmediğinde vize başvurunuzu kabul etmeyecektir.

Polonya Konsolosluğundan vize alabilmeniz için gerekli olan evrakları beyan ederken sahte belge sunmak yasalarca suç işlediğiniz anlamına gelecektir. Bu durumda vize almanız mümkün olmayacaktır. Polonya ülkesi işsiz olan ve bakmakla yükümlü olarak değerlendirildiği kişilerin yeterli olarak geçimini sağlayabilecekleri gelire sahip olmadıkları, banka hesaplarında teminat gösterebilecekleri paraları olmadığı durumlarda vize almanıza onay vermemektedir. İşsiz kişilerin Türkiye’ye kendilerini bağlayacak tapu, araç ruhsatı gibi bilgilere sahip olmaması durumunda göçmen olarak değerlendirilecekler ve vize başvuruları başarısız sonuçlanacaktır.

Kişisel bilgilerinizi de evraklarınızın arasına eklemeniz istenirken, Polonya Konsolosluğu telefon numaranız, iletişim adresiniz,  Polonya’da konaklayacağınız yerin açık adresi, uçak bileti rezervasyonu gibi belgelerinizi ve bilgilerinizin doğru olarak yazılmasını istemektedir. Başvurunuzu yaptıktan sonra 10 iş günü içerisinde değerlendirme yapılmakta ve sonucu tarafınıza bildirilmektedir. Değerlendirilme süresi göz önüne alındığında seyahat tarihinizden 15 gün öncesinde başvuru yapmanız yeterli olacaktır. Polonya vizesi alan Türk vatandaşları, Schengen vizesine de sahip olmaktadır. Bu durumda Polonya’ya seyahatlerinden sonra diğer Schengen ülkelerine geçiş yapma hakkı kazanmaktadırlar.

Başvurunuzu yaparken dikkat etmeniz gereken diğer bir etmen ise evraklarınız başvurunuzu destekleyici olmalıdır. Polonya’ya gitmek isteme amacınızda net olmalısınız. Başvuru yapabilmeniz için öncelikle Polonya Konsolosluğu randevu almanız şartı vermektedir. Vize Başvuru Merkezlerine gitmeden önce çağrı merkezleri ya da web siteleri aracılığıyla randevu alabilmektesiniz. Randevu almadan vize başvurusunda bulunamamaktasınız. Aldığınız randevu saat ve tarihinde başvuru merkezinde bulunmalısınız. Aksi durumda yeni bir randevu almalısınız. Başvuru ücretini ise başvuru merkezlerinden nakit olarak ödeyebilmektesiniz. Ödeme yaptığınız tüm ücretlerle ilgili dekont verilmektedir.

Not: Vize süreçleri Polonya Konsolosluğu’nun yoğunluğu ve siyasi sebeplere göre değişkendir. Sorunlarınız için

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir