Lüksemburg Schengen Vizesi

VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Fransa, Belçika, Almanya ülkeleriyle çevrelenmiş, küçücük bir ülke olan Lüksemburg, diğer Benelüks ülkeleri ile kıyaslandığında gerek ekonomik zenginlik gerekse insanların sosyokültürel yapısı bakımından refahın sağlandığı ülkelerin başında gelir. Ekonomik sıkıntı çekmeyen insanlar, size ülkeye olan ziyaretiniz sırasında kibar ve misafirperver tavırlarıyla hoş bir tatil geçirme imkânı sağlarlar. Çok kalabalık olmayan bu ülkede, ülke ile aynı adı taşıyan bir başkent bulunur.

Lüksemburg Şehri defalarca başka medeniyetlere ev sahipliği yapmış olmasına rağmen kentteki tarihsel değerler büyük bir özenle korunmuştur. Siz de gerek yüz ölçümü gerekse nüfusu ile küçük, ancak ekonomik ve kültürel zenginliği ile kocaman olan bu ülkeyi ziyaret etmek ister misiniz?

Ülkeyi ziyaret etmek için Belçika Büyükelçiliği ya da Belçika başkonsolosluğuna ziyarette bulunabilirsiniz. Ayrıca Schengen vizesi ile bu ülkeye girebilmeniz mümkündür. Bordo ve yeşil pasaport sahiplerinde vize Şartı aranmamaktadır. Lüksemburg Schengen vizesi başvurusu 3-4 iş günü içerisinde sonuçlanır.

Konsolosluklar pin randevu sistemi ile çalışır. Bu nedenle seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmalısınız. Lüksemburg Schengen vize randevusu için konsolosluklara ulaşabilirsiniz. Konsoloslukların istediği, vize için gerekli evraklar işverenler, öğrenciler, ev hanımları için farklı farklı şartlar taşımaktadır. Ancak başvuruda bulunacak herkesin seyahat sigortası yaptırması mecburidir. Schengen Ülkeleri için 30.000$’lık bir sağlık Sigorta’sı yaptırmalısınız ki gitmiş olduğunuz ülke de bir sağlık problemi yaşarsınız sağlık kuruluşlarından ücretsiz olarak yararlanabilesiniz.

 

İstenen evrakları eksiksiz hazırlamanız, başvuru formunda sorulan sorulara doğru yanıtlar vermeniz gerekmektedir. Türkiye de bulunan mal varlığınızı ispatlayan evinizin tapusu, arabanızın ruhsatı ya da banka hesabınızdaki parayı belirten belge gibi evraklarınızın Onaylı fotokopilerini de vize başvurunuza mutlaka ekleyin. Pasaportunuzun 10 yıllık süresinin dolmamış olmasına da dikkat edin. Eğer vizenizi tur firmasıyla değil de şahsen alacaksanız bu işlem için belli bir ücret ödemeniz gerekecektir.

Şahsi başvuruları Ankara Lüksemburg Schengen vizesi için Büyükelçiliği, acente başvurularını ise İstanbul Lüksemburg Başkonsolosluğu kabul etmektedir. Vize için gerekli evrak listesi randevu alırken tarafınıza iletilir. Otel ve uçak rezervasyonu belgelerinizin elinizde olması vize alma sürecinizi kolaylaştırır.

Eğer öğrenciyseniz ve Lüksemburg’a gitmek istiyorsanız okuduğunuz okuldan öğrenci belgenizi ve ebeveynlerinizden Lüksemburg’a gidebileceğinize dair yazılı izin belgenizi de mutlaka istenen diğer evrakların yanına koymalısınız. Evraklarınızı tamamladınız, vizeniz çıktı şimdi ise tek yapmanız gereken cebinize bolca para koyup bu lüks ülkenin tadını çıkartmak. Keyifli tatiller!

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir