Litvanya Uzun Süreli Vize

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/litvanya-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/litvanya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/litvanya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/randevu/” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/litvanya” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vfs-global/litvanya” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]VFS Global[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/litvanya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/litvanya/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Yurt dışına çıkmak için gerekli bilgiler için okumaya devam edin. İlk olarak ulusal vize nedir? Sorusuyla başlayabiliriz. Vizeler eşitli şekillerde ayrılmıştır bu örneklerden biri de schengen vizesidir. Bu çeşitli vizelerden bahsettiğimiz ulusal olanı vize işlemi yapılırken ülkeye gitme nedeninize bağlı olarak oluşan bir vize koşuludur. Bu vize seçeneğinde 90 günde sizlere vizenizin kabul edilip edilmediğini bildirirler. Bu vizenin çıkması için gittiğiniz ülkelede eğitim, sağlık, ziyaret, ticari gibi koşulların oluşması gerekir. İstanbul da, Ankara da ve daha Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde bu vizeyi yapmak mümkündür. Açıkcası bu vizeyi sizler tercih etmezsiniz vizeyi yaptığınız işleme göre konsolosluk belirler. Siz bu işlemi vize işleminiz onaylandıktan sonra verilen belgeler de görebilirsiniz. Vize işlemlerini takip etmeniz gerekir takip edilmemesi takdirde işleminiz iptal edilir.

Uzun süreli vize nedir, nasıl alınır? Bu talepte bulunmanız için gerekli koşullar vardır. Sürenin uzatılmasını talep etsenizde bunun çıkması zorlayıcı olacaktır fakat gene dediğimiz üzere neden bu işlemi istediğinize göre değişir. Süre uzatılmasını gene büyük konsolosluklardan talep edebilirsiniz veya sizler bir dilekçe yazıp göndererek bu işlemi halledebilirsiniz. Bunun için bir form doldurmanıza gerek yok yalnızca dilekçe yazmanız yeterlidir. Vize talebi yapılırken istenen ücret bu talepte bulunurken gerkeli değildir. Ayrıca gittiğiniz ülkeye vize giriş seçenekleri süre uzatıldıktan sonra ki sürelerde de gereklidir.

Vize başvurunuzu Litvanya için yapacaksanız eğer detaylı bilgileri sizlere sunmak gerekir. Bu ülkeye vize başvurusu yapabilmeniz için belirli şartlar vardır. Bu şartlardan biri pasaportunuzun ülke çıkışından sonra en az 3 ya geçerli olmasıdır. Pasaportla ilgili bir diğer hususta vizenin basılması için en az 2 sayfa boşluk olmalıdır olmadığı takdirde yeni pasaport istetmek gerekir. Bu vize başvuru formunu doldururken yazacağınız her şeyi büyük harflerle doldurmanız gerekir sadece mail adresinizi küçük harflerle yazabilirsiniz onun dışında kesinlikle söz konusu bile değildir küçük harflerle dolduracağınız form tamamıyla geçersiz sayılır. Ayrıca yurt dışı sağlık sigortanızında olması gerekir geçerlilik süresininde ülkeden çıkıp itibariyle 15 gün daha geçerli olması istenir. Başvuru için gitmeniz gereken büyük konsolosluk İstanbulda’dır. Onun dışında Ankara, İzmir, Bursa,  Gaziantep, Edirne ve Antalya’dan da başvurularınızı yapabilirsiniz daha sonra bu başvurular İstanbul da ki büyük konsolosluğa orijinal belgelerle gönderilir ve vize başvurusunda bulunmuş olursunuz. Eğer başvuruda bir sorun yoksa 90 gün içerisinde sizlere geri dönüş yapılır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir