Lüksemburg Uzun Süreli Vize

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/luksemburg-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/luksemburg/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/luksemburg/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/randevu/” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/luksemburg/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vfs-global/luksemburg/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]VFS Global[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/luksemburg/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/luksemburg/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Ulusal anlamda Lüksemburg ülkesine gitmeniz dâhilinde ulusal vize ya da turizm alanında çoğunluk olarak vize işlemlerinde uzun süreli olmadığı için bir takım sorunlarla karşılaşılabilmektedir. Fakat sizlerin alacakları vizeler doğrultusunda kalacağınız güne bağlı olarak vizelerin uzun sürekliliği belirlenir. Ulusal vizeler Lüksemburg ülkesi için oturum vizesi olarak da adlandırılmaktadır. Bu vize seyahat yapanlar için doksan günden daha fazla yapacağınız seyahatler için sizlere verilir.

Fakat bu vize turistik amaçlı verilmezler. Sizlere verilen bu doksan günlüklerin üzerindekiler için vizenin sizlere belirtildiği Lüksemburg devleti sınırları dâhilinde geçerli olmaktadır. Bununla birlikte bazı ülkelerde bu vize uzun süreli kalışlarınız içinde verilse de oturma izninin verildiği anlamına gelmemektedir. Bu verilen vize sayesinde sizlerin oturma iznini de alabilmeniz için de verilebilmektedir. Fakat alacağınız bu uzun süreli vize ülkeye giriş yaptıktan sonra doksan günden sonra vizenizi oturma izni olarak çevirmediğinizde sıradan bir turist ile ülke içinde değeriniz aynı olmaktadır. Yani ülkenin kendi vatandaşlarına uyguladıkları kolaylıklardan; herhangi bir sosyal güvence ya da sağlık sigortası diye bir uygulamadan yararlanamazsınız. Bu olaylar genellikle öğrencilerin başına gelmektedir. Lüksemburg konsolosluğunda vizenizi aldıktan sonra sizlere sunulan önergeleri dikkate alarak dinleyiniz. Döndükten sonra da internet sitesinden takip ediniz. İhmal karlığınız sebebiyle istenmeyen sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Belirli bir statüye ulaştıktan sonra ülke içerisinde dolaşma izninizi de alabilirsiniz. Vizenizi aldıktan sonra seçim ya da yurt dışına çıkma olaylarında herhangi bir ücretlendirilmeden de muaf olabilirsiniz. İşlemlerinizi gerektiği gibi yerine getirmezseniz başta Lüksemburg ülkesi olmak üzere bazı ülkelerde de oturma izninizin oluşturulamadığını ve bu işlem için göçmenlik bürosuna başvurmanız gerektiği söylenebilmektedir. Bununla birlikte her ülkenin kendi belirlediği belge çokçuluğu ve sıralaması vizeye başvuran kişinin uzun süreli ya da turistik olarak kalacakları zamanlar için ayrı ayrı vize uygulamaları yapmaktadır. Lüksemburg konsolosluklarının sizlerden isteyebilecekleri bilgileri ve gerekli dokümanlarla birlikte güncel bilgilerinizi eksiksiz bir şekilde tanımlamanız gerekmektedir. Lüksemburg konsolosluğu sizlerin medeni halinize kariyerinize ve mevcut gelirinize göre değişik dokümanlar isteyebilmektedir.

Ulusal vize her ülkenin kendi konsolosluk danışmanlarından alınacak bilgiye göre verilmektedir. Vize müracaatlarınızda her kişi ayrı bir şekilde ve son derece bir titizlikle değerlendirilmeye alınmaktadır. Elbette ki ulusal vize almak için başvurduğunuz ülkelerde son olarak vize alma izninize konsolosluk karar kılmaktadır. Lüksemburg için yapacağınız semahatlarınız boşuna zaman kaybı yaşamamanız ve sorunsuz bir vize süreci yaşamanız için tanınmış bir acenteden yardım almanız için irtibat kurabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir