Lihtenştayn Uzun Süreli Vize

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/lihtenstayn-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/lihtenstayn/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/lihtenstayn/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/lihtenstayn” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vize-sureci/lihtenstayn/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Vize Süreci[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/lihtenstayn/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/lihtenstayn/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Lihtenştayn’a yolculuk yapmayı planlayan Türkiye yurttaşları için İstanbul’da bulunan Başkonsolosluğa müracaat etmek gerekir. Burada istenilen belgeleri temin ettikten ve formu doldurduktan sonra schengen vizesini alabilirsiniz.  Schengen devletleri arasında olan Lihtenştayn, ziyareti etmek için vize almak için İsviçre başkonsolosluğuna giderek talebinizi bildirebilirsiniz.

Buna ek olarak 90 günlük turistik olarak ve 6 ay kadar kalış dönemi gerçekleştirebilirsiniz. Lihtenştayn diğer schengan ülkelerinde olduğu gibi evrak ve vasıf bilgilerini istemektedir. Vize alabilmek için öncelikle kendinizi ve yükümlü olduğunuz kişileri geçindirecek gelire sahip olmanız gerekir. İşsiz statüsündeki kişilerin başvuru değerlendirmesi genellikle olumsuz sonuçlanmaktadır. Yanı sıra pasaportunuzun yıpranmamış olması fotoğrafın boyutu ve size benzemesi gibi konulara ayrı bir özen göstermelisiniz. Vize başvurusunda maaş belgesi, kredi kartı vb. imza sirküleri, vergi levha, 2 tane vesikalık fotoğraf gerekmektedir. Evrak eksikliği ya da sahte olması halinde sert bir şekilde engel koyulmaktadır. Konsoloslukta yapılan görüşme sonrası da reddedilebilirsiniz. Uzun süreli vize alabilmek schengen vizelerini eğer ilk kez kullanıyorsanız mümkün değildir. Güvenilir olduğunuzu ispatlayabilmekle için kısa vadeli gezintiler yapmış olmanız gerekmektedir. Şayet yük taşıma gibi daimi yolculuk yapmanız gerekiyorsa, sınırda problem yaşamamanız açısından transit vize verilmektedir. Prosedürler ile çok daha az uğraşılacak bu yöntemi sürekli tur yapacağınız takdirde de kullanabilirsiniz. Prosedürlerden arınmanın bir yolu da davet edilmektir. Şayet ülkede tanıdığınız biri size davetiye yollarsa bu durumda kefil olmuş ve sorumluluğunuzu üstlenmiş olur. Vize alabilmek için konsolosluğun yanında büyükelçiyi de kullanabilirsiniz. En geç bir hafta içerisinde sonucunuzu öğrenebilirsiniz. Başvuru yapılmadan önce son derece hassas olunan pasaportun geçerlilik süresini gen az bir yıl olması gerekir. Eğer değilse güncellendikten sonra gereken başvuruyu doldurmalısınız. Lihtenştayn’a yolculuk yaparken evli, öğrenci, şirket sahibi gibi durumlarınızı belirtmelisiniz. Geri döneceğinizin teminatını geçerli sebeplerle vermelisiniz. Örneğin aile veya iş için Türkiye’ye dönüş yapmalıyım gibi. Vize merkezi danışmanlık hizmeti sizlere bu konuda oldukça yardımcı olmaktadır. Konsolosluk şayet görüşmeyi gerekli görürse sorulara doğru ve kesin cevaplar vermelisiniz. Örneğin evlilik sebebiyle gitmek istediğinizde yatağın hangi yönüne oturduğunuz gibi detay soruları siz ve eşinizi karşılaştırmak adına sorabilir. Konsolosluklar genel olarak tercih edilen parmak izi kontrolünü uygulamamaktadır.

Schengen ulusal vize aldıktan sonra Lihtenştayn’ın yanında diğer schengene bağlı ülkelere de geçebilirsiniz. Vize almak için arzu edilen evrakları tamamladıktan sonra hazırlık yapmanız için erken bir vakitte haber verilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir