Link Çıkışını Engelleme (git, git.php Yapımı)

datarar

Sitelerdeki gereksiz link çıkışını azaltan bir yöntem olan “git veya git.php” yönteminden bahsedeceğim. Siteden herhangi bir link çıkışı arama motorları tarafından gözlenememektedir çünkü kodun içerisinde görüleceği üzere “noindex,nofollow” etiketleri bulunmaktadır. Gidilen linke siteniz üzerinden yönlendirilerek gidilecek fakat takibi olmadığından çıkış gözükmeyecektir.

Nasıl yapıldığına geçersek öncelikle sitemize “git.php” adında bir dosya veya “git” isimli bir klsör içine “index.php” dosyasını açıyoruz, dosyasının içine ise şu kodları yazıyoruz;

Burada değiştirmemiz gereken küçük bir alan bulunmaktadır, görüldüğü üzere “bilgiotu.com” yazan 2 kısım bulunmakta bu kısımları kendi sitenizin ismi ile değiştirmeniz yeterli olacaktır. Bu kısmın amacı kötü amaçlı kullanımı önlemek amacı ile linki gönderen siteyi kontrol ediyoruz bukadar. Linkin çıkış yöntemi ise sizin kullanımınıza göre aşağıdaki şekilde olacaktır.

veya

şeklinde olacaktır. Bizim sitemizde kodlar farklı olarak go klasörü içinde ve sonuç olarak bu şekilde bir link çıkışı elde ediyoruz: https://bilgiotu.com/go/?url=//feeds.feedburner.com/baykusgrup

Not: Reklam linklerinde bu yöntemi kullanmanızı önermemekteyiz 🙂

Link Çıkışını Engelleme (git, git.php Yapımı)” üzerine bir yorum

  1. merhaba,
    canlitiviizle.com web sitede yayınladığım yayınlarda player’a yerleştirilmiş logoya tıklandığında logonun websitesine yönlendirme yapılıyor. Yayınları iframe ile çekmekteyim bu yönlendirme işine çözüm bulabilir miyim?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir