Dreamspark’tan Öğrenciye Ücretsiz Microsoft Yazılımları

datarar

Microsoft’un eğitim kurumlarına yönelik yürüttüğü programlardan biri olan Dreamspark ücretsiz olarak bazı Microsoft yazılımlarını öğrencilere ücretsiz vermekte 🙂 Yapmanız gereken tek şey sisteme kayıt olmak ve mevcut onaylama metotlarından biri ile öğrenci olduğunuzu kanıtlamak. Öğrenci olduğunuzu kanıtlamak için okul mail adresinizi verebilirsiniz veya öğrenci kimliği ile doğrulama ilemini tamamlayabilirsiniz.

Dreamspark ürünlerden bazıları:

– Windows 8.1 Industry Pro with Update – Tam windows sürümüdür
– Visual Studio Professional 2013
– Microsoft Expression Studio 4 Ultimate
– SQL Server 2008 – 2014
– Windows Server 2008 – 2012
– Pluralsight eğitim içerik portaline ücretsiz erişim hakkı.
– Windows Phone ve Windows uygulama geliştiriciler sistemine ücretsiz üyelik.

Programa üye olmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

1. Adım:

http://www.dreamspark.com adresinde ana sayfadaki üst menüde yer alan “students” bağlantısına tıklayarak Öğrenciler için DreamSpark ana sayfasına geçiniz (ilgili bağlantı konumunu aşağıdaki görselde işaretli olarak görebilirsiniz).

datarar

2. Adım:

Öğrenciler için DreamSpark ana sayfasında yer alan “Create Account” bağlantısına tıklayarak sistem kaydı oluşturmak için doldurmanız gereken kayıt formuna geçiniz (ilgili bağlantı konumunu aşağıdaki görselde işaretli olarak görebilirsiniz).

datarar

3. Adım:

Aşağıda belirtilen formu doldurup “Continue to Verify” bağlantısına tıklayarak doğrulama sayfasına geçiniz.

datarar

4. Adım:

Doğrulama penceresinde yer alan 4 doğrulama seçeneğinden birini işaretleyiniz.

1) Eğer okulunuzdan almış olduğunuz “*.edu.tr” uzantılı bir email adresiniz var ise ve okulunuzun ismi birinci seçenek ile açılan penceredeki okul listesinde var ise bu adımdan ilerleyebilirsiniz.

2) ISIC (International Student Identity Card) sahibi iseniz 2. seçenek ile ilerleyiniz.

3) Promosyon kodunuz var ise 3. Seçenek ile ilerleyebilirsiniz. Promosyon kodunu [email protected] adresinden talep edebilirsiniz.

4) Yukarıdaki seçeneklerden biri sizi için uygun değil ise 4. seçenek ile ilerleyiniz.

datarar

Öğrenci kimliği ile doğrulama için: dreamspark.com adresinde yer alan ~10 haneli başvuru formunu doldurup, doğrulama adımlarından “Other options”ı seçip, telefon ya da bilgisayarınızdaki gömülü kamera, web kamerası gibi araçları kullanarak öğrenci kimliğinizin resmini çekip forma ekleyerek. Eksiksiz olarak doldurduğunuz formda belirttiğiniz e-posta adresine yaklaşık 5 iş günü içerisinde üyeliğiniz için gerekli onay kodu ve bilgileri gönderilecektir.

5. Adım:

Son seçenek “Other options” seçildiği takdirde aşağıdaki formu doldurarak sisteme üye olabilirsiniz. Bu adımda öğrenci kimlik kartınızı formda yer alan “Attachement” bölümünden sisteme yüklemeniz gerekmektedir. Formu doldurduktan sonra “Submit” düğmesine basarak gönderim yapabilirsiniz.

datarar

Form gönderiminden sonra yaklaşık 5 iş günü içerisinde belirttiğiniz e-posta adresinize onay kodu ulaşacaktır. Güle güle kullanmanız dileğiyle 🙂

Kaynak: http://blog.microsoft.com.tr/?p=11975

Dreamspark artık https://imagine.microsoft.com/en-us linki ile işleme devam etmekte ve hâla ücretsiz indirime izin vermektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir