Kore Halk Cumhuriyeti (Kuzey Kore) Vizesi

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/kuzeykore-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/kuzeykore/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/kuzeykore/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/kuzeykore/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vize-sureci/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Vize Süreci[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/kuzeykore/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/kuzeykore/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

kuzeykore-bayragiVİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.
Uzakdoğu Asya’da yer alan ve tarihi boyunca pek çok olaya evsahipliği etmiş olan Kuzey Kore, birden fazla din mensubu vatandaşın ve askeri alandaki bir çok başarısı ile geçmişten günümüze hakimiyetini koruyan bir devlet rolü üstlenmiştir. Kuzey Kore’ye gitmek için bilinmesi gerekli olan işlemler ve Kuzey Kore tarafından konmuş bir takım uyulması gerekli olan kurallar bulunmaktadır. Bu bilgiler ışığında Kuzey Kore ile ilgili bilinmesi gerekli olan ilk bilgi Kuzey Kore’nin Türkiye’de ve bir çok ülke genelinde herhangi bir resmi kurumun bulunmaması ve işlemlerin Kuzey Kore’ye ait Konsolosluk ve Büyüelçiliğin olduğu bir ülkeden alınması gerektiğidir.

İşlem sürecinde bu durumun büyük bir önemi vardır ve yurt dışı vize başvuru sürecine dahil olan kişi tarafından bilinmesi gerekli olan birden fazla durum bulunmaktadır. Bu durumlardan bir diğeri Kuzey Kore’de uyulması gereken rejimlerden dolayı dolaşma yasağı ve benzeri kuralların ülke genelinde hakim olması ve bu kurallara uyulmaması durumunda ülke sınırları içerisinde cezaya tabii olunabilinmektedir. Böyle bir durum ile karşı karşıya kalınılmaması açısından gerekli önlemlerin ve bilgilendirmenin yurt dışı vize başvuru süreci içerisinde hizmet veren ve vize danışmanlık hizmeti vererek işlemlerin gerçekleştirilmesini sağlayan vize danışmanlığı aracılığı ile bilgi edinilerek vize başvuru süreci boyunca gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin eksiksiz ve hızlı bir şekilde hazırlanılması sağlanmaktadır. Vize başvurularında Kuzey Kore için yapılması için pasaport üzerine herhangi bir bilgi işlenmemekte ve ayrı olarak bir belge verilmektedir.

Kuzey Kore’ye gitmek için gerekli olan belgelerin vize danışmanlığı aracılığı ile hazırlanıyor olması ve yurt dışı vize başvuru sürecinde gerekli bilgilerin vize danışmanlığından alınan randevu sırasında aktarılarak işlem sürecinin hazırlık süreci tamamlanmaktadır. Türkiye’de hizmet veren Seul Büyükelçiliği Kuzey Kore ile akrediteli olmasından dolayı işlemlerin gerçekleştirilmesi için vize danışmanlığı tarafından hazırlanılmakta olan belgeler ve pasaport işlemleri uygun derlenmenin ardından vize danışmanlığı refakati aracılığı ile işlemlerin Seul Büyükelçiliğinden alınan randevu dahilinde işlemlerin aktarımı sağlanmaktadır. Aktarılan belgelerin ve pasaport işlemlerinin işlenmesi ve onayının verilmesi için gerekli süreç ortalama olarak bir iş haftası ile üç iş haftası arasında değişkenlik göstererek işlem süreci tamamlanmaktadır.

Tamamlanan işlemlerin vize başvuru sürecinde onayının verilmesi ve işlem sürecinin aktarılmasına dair verilmesi gereken bilgi, işlemlerin hazırlık sürecinde hizmet vermekte olan aracı kurum olan vize danışmanlığı aracılığı ile telefon ile bilgi akışı sağlanarak süreç tamamlanmaktadır. Kuzey Kore’ye gitmek için teslim edilmesi istenilen belgelerin Seul Büyükelçiliğinin çalışma saatleri dahilinde teslim edilmesi ve iş günleri içerisinde işleme alındığının yurt dışı vize başvurusunda bulunan kişi tarafından bilinerek randevu saatinin işlemlerin uzamaması için uygun tarihler aralığında alınması istenilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir