Demokratik Kongo Cumhuriyeti (Zaire) Vizesi

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/kongo-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/kongo/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/kongo/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/kongo/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vize-sureci/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Vize Süreci[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/kongo/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/kongo/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

kongo-bayragiVİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Afrika’nın orta kesiminde yer alan, etrafında pek çok komşu ülkenin bulunduğu, ekvator ikliminin yaşandığı ve ülke üzerinde dünyanın en uzun ikinci nehiri niteliğini taşıyan Kongo Nehri bulunmaktadır. Ülke üzerindeki bitki örtüsü ile yaban hayatı belgesellerin büyük bir kısmının çekildiği bölge özelliği göstermektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Demokratik Kongo Cumhuriyeti’ne gitmeden önce bilmesi gerekli olan bir takım vize başvuru süreci ve buna ek olarak bilinmesi gerekli olan bir takım bilgiler bulunmaktadır. Bunlardan ilk olarak bilinmesi gereken bilgi Demokratik Kongo Cumhuriyeti’ne gitmek için olunması gerekli olan sarıhumma aşıdı gidiş tarihinden en geç 10 gün kadar önce olunmalı ve aşı karnesi bulundurulması süreç açısından büyük önem taşımaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Demokratik Kongo Cumhuriyeti’ne girmek için vizeye tabii bulunmaktadır. Türkiye’den giden uçaklar geçmiş yıllara göre direkt olarak Demokratik Kongo Cumhuriyeti’ne uçuş sağlayarak 7-8 saatlik bir süreç kapsanarak varış sağlanmaktadır. Uçak ile belirli avrupa ve afrika ülkelerinden transit gidişte sağlanabilmektedir. Kongo vizesi alma talebinde bulunmak isteyen kişilerin bilmesi ve hazırlaması gerekli olan bir diğer işlem türü ise süreç açısından ihtiyaç olunan gerekli belgelerin ve pasaportun eksiksiz bir şekilde hazırlanarak Demokratik Kongo Cumhuriyeti Büyükelçiliği’ne teslim edilmesidir. Bu süreç içerisinde hizmet vermekte olan vize danışmanlığı aracılığı ile gerekli belgeler ve pasaport işlemleri hakkında gerekli bilgilendirme sağlanmakta ve işlem sürecine dahil edilecek olan belgeler düzenlenerek eksiksiz bir şekilde düzenlenmesinin ardından vize danışmanlığı refakati aracılığı ile Demokratik Kongo Cumhuriyeti Büyükelçiliğinden alınan randevu dahilinde teslim işlemleri sağlanmaktadır.

Süreç içerisinde dahil olan belgelerin ve pasaportların gerekli incelemelere tabii olması ve randevu sırasında aktarılan belgeler üzerinde doğru ve geçerli bilgiler bulunması işlem sürecini olumlu yönde etkileyen bir faktör etkisi gösterecektir. Süreç içerisinde hazırlanılan ve teslim edilen belgelerin Demokratik Kongo Cumhuriyeti tarafından incelenmesi ve gerekli vize onayının verilmesinin işlem süreci ortalama bir süreç olarak bir iş haftası ile üç iş haftası arasında sürmektedir. Bu sürece dahil edilen belgelerin ve pasaportun incelenmesinin ardından gerekli onayın verilmesi için işlemlerin hazırlık sürecinde hizmet veren ve vize sonuçlanma takibinde işlemlerin tamamlanması ile ilgili bilgiyi vermeyi sağlayan vize danışmanlığı önemli rol oynamaktadır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir