Çevrim İçi Sistem Tarama Siteleri

keylogger-ve-viruslerden-korunma-yollari

Antivirüs yazılımı üreten firmalar hem rekabeti arttırmak hemde reklamlarını yapmak amacı ile çevrim içi sistem tarama hizmetlerini ücretsiz olarak kullanıcılara sunuyor. Bu hizmetler ile bilgisayarınızda virüs programı yoksa veya başka programlar ile sisteminizi tarama yapıp içinizi rahatlatmak istiyor iseniz aşağıdaki siteler bilgisayarınızı taramanıza yardımcı olacaktır.

F-secure ( //f-secure.com )
Bitdefender ( //quickscan.bitdefender.com ) crome eklentisi yükler
Eset ( //f-eset.com ) ie ister
Mcafee ( //home.mcafee.com ) ie ister
Symantec ( //security.symantec.com ) ie ister

ie (internet explorer) ister ise ve siz chrome kullanıyor iseniz bunun için ie tabs eklentisi size çözüm olarak bulunmakta.

Sistem taramak için kullamak istediğimiz tarayıcının ismine tıkladığımızda bizi tarama sayfasına yönlendirecektir. Sistem tarama işlemi internet bağlantımıza göre bazen 6 7 saate varan tarama surelerine sebep olabiliyor. Genel olarak ie kullanıyorsaniz tepedeki activex denetimini onayladıktan sonra Java aktif oluyor ve tarama başlıyor. İşlem bittikten sonra  tarama sonuçlarını siteler önümüze sunuyor.

Dosyaları çevrim içi taramak için gerekli siteleri “Çevrim İçi Dosya Tarama Siteleri” isimli konumuzda anlatmıştık…

Akın Ayturan tarafından

Bilginin sorgulandıkça gerçeğe ulaşacağına ve paylaştıkça çoğalacağına inanan, ürettiklerini elinden geldiğince dağıtmayı, genelde konuşmaktan çok dinlemeyi seven, nadiren de olsa sessiz bir mekanda sadece 3 – 5 saat dinlenmekten haz alan, karşılıklı fikir alış verişi yapmaktan, insanların ürettikleri çalışmaların yorumlamalarını kendince yapmaktan ve hakkettikleri değeri vermeyi isteyen biriyim…

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir