Güvenlik

Çevrim İçi Dosya Tarama Siteleri

datarar

Antivirüs yazılımı üreten firmalar hem rekabeti arttırmak hemde reklamlarını yapmak amacı ile çevrim içi dosya tarama hizmetlerini ücretsiz olarak kullanıcılara sunuyor. Bu hizmetler ile bilgisayarınızda virüs programı yoksa veya başka programlar ile dosyalarınızı tarama yapıp içinizi rahatlatmak istiyor iseniz aşağıdaki siteler belirlenen dosyayı taramanıza yardımcı olacaktır.

Virustotal ( //virustotal.com ) Maksimum 32mb.
Avast ( //onlinescan.avast.com ) Maksimum 16mb.
Jotti ( //virusscan.jotti.org )
Drweb ( //vms.drweb.com/online )
Spywarelib ( //spywarelib.com ) Maksimum 5mb.

Dosya taramak için kullamak istediğimiz tarayıcının ismine tıkladığımızda bizi tarama sayfasına yönlendirecektir. Buradan taratmak istediğimiz dosyaları yükleyip tarama (scan) işlemini başlatıyoruz. Dosyalarımız arşiv dosyası (rar,zip) uzantılı olabilir sorun olmayacaktır. Gönderme işlemi bittikten sonra  tarama için bekliyoruz ve tarama sonuçlarını ayrıntılı bir liste şekilde siteler önümüze sunuyor.

Not: Siteler, şifrelenmiş arşiv (rar,zip) dosyalarını tarama yapamıyorlar.

Tüm sistemi çevrim içi taramak için gerekli siteleri “Çevrim İçi Sistem Tarama Siteleri” isimli konumuzda anlatmıştık…

Bilginin sorgulandıkça gerçeğe ulaşacağına ve paylaştıkça çoğalacağına inanan, ürettiklerini elinden geldiğince dağıtmayı, genelde konuşmaktan çok dinlemeyi seven, nadiren de olsa sessiz bir mekanda sadece 3 – 5 saat dinlenmekten haz alan, karşılıklı fikir alış verişi yapmaktan, insanların ürettikleri çalışmaların yorumlamalarını kendince yapmaktan ve hakkettikleri değeri vermeyi isteyen biriyim…

Leave a Comment