İzlanda Vize Süreci

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/izlanda-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/izlanda/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/izlanda/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/izlanda” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vize-sureci/izlanda/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Vize Süreci[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/izlanda/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/izlanda/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

izlanda-bayragiVİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

İzlanda’ya gitmek için yapılması ve bilinmesi gereken bir takım bilgiler bulunmaktadır. Bu bilgilerden en önemlisi İzlanda’nın bir Schengen ülkesi olması ve Schengen kuralları dahilinde kendi ülke sınırları içerisine seyahat ve benzeri vize türleri kapsamında kendi sınırlarına kişi kabul etmektedir. İzlanda vizesi almak için izlenilecek olan bir takım vize süreci ve süreç için kapsanılan bir zaman aralığı bulunmaktadır. İzlanda vizesi almak isteyen kişiler İzlanda Konsolosluğuna direk olarak başvuruda bulunmalıdır ve işlemleri burada gerçekleştirmelidirler.

İzlanda vizesi alımında herhangi bir aracı kurum tarafından yönlendirme olmamaktadır. Vize başvuru işlemlerinde işlem süresince gerekli bilgi ve belge desteğinin gerçekleştirilmesi için vize danışmanlığı hizmeti veren kurum tarafından alınan randevu sırasında işlemlerin gerçekleştirilmesi ve aracı kurum gözetmeksizin İzlanda Konsolosluğuna eksiksiz bir şekilde aktarılması sağlanmaktadır. Bu süreç kapsamında İzlanda Vizesi alma talebinde bulunan kişilerin vize danışmanlığı hizmeti vermekte olan kuruma randevu alarak giderek vize sürecinde gerçekleştirilmesi gereken belgelerin ve pasaportun teslimi hakkında bilgi alımı sağlanmalıdır. Bu süreç içerisinde vize danışmanlığı tarafından aktarılan bilgiler ve eksik belgelerin tamamlanarak düzenlenmesi sırasında işlemlerin tamamlanılmasının ardından İzlanda Konsolosluğu tarafından alınan randevu saatinden yarım saat kadar önce işlem sürecinde aksama olmaması adına Konsolosluk binasında bulunulması işlem süreci açısından aksamaların önüne geçen önemli bir faktör konumundadır.

İzlanda Konsolosluğuna teslim edilmesi istenilen belgelerin eksiksiz bir şekilde tamamlanmasının ardından gerekli belgelerin tamamlanmasında önemli rol oynayan vize danışmanlığı refakatinde işlem sürecinin devamı için İzlanda Konsolosluğuna aktarılmaktadır. Burada gerçekleştirilen randevu sırasında işlemler Konsolosluğun ilgili vize bölümü tarafından ön incelemeye tabii tutulmaktadır. İzlanda Konsolosluğunda gerçekleştirilen vize başvuru işlemlerinin gerçekleştirilmesinde işlem sürecine ek olarak İzlanda Konsolosluğu tarafından alınan parmak izi uygulaması alınmaktadır. Bu işlemin alınmasının işlem süresince büyük önemi bulunmaktadır. Bunun sebebi alınan parmak izi sayesinde diğer Schengen ülkelerine gerçekleştirilen vize başvuru işlemlerinde herhangi bir işlem sürecine dahil olunmadan vize başvuru süreci hızlı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Konsolosluk tarafından alınan işlemlerin tamamlanma süreci işlem türüne bağlı olarak bir iş haftası ile üç iş haftası arasında değişkenlik göstermektedir. Bu sürecin tamamlanmasında dikkat edilmesi istenilen bir diğer önemli etmen ise alınan belgelerin ve pasaportun güncel ve eksiksiz olması işlem sürecini olumlu etkilemekte olan bir faktördür ve dikkat edilmesi gerekmektedir. İşlem sürecinin tamamlanması ve vize çıkışı hakkında alıması gerekli olan bilgiler için işlemlerin hazırlanması sürecinde destek veren vize danışmanlığı tarafından telefon yolu ile bilgilendirme sağlanmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir