Letonya Vize Süreci

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/letonya-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/letonya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/letonya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/letonya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vize-sureci/letonya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Vize Süreci[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/letonya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/letonya/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

letonya-bayragiVİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Letonya’ya gitmek için yapılması gerekli olan bir takım vize başvuru süreci ve bu süreç içerisinde yapılması gerekli olan işlemler bulunmaktadır. Gerekli işlemlerin yapılmasında vize başvurusunda bulunacak olan kişinin bilmesi gereken en önemli ve ilk şey Letonya’nın bir Schengen ülkesi olması ve bu doğrultuda hizmet vererek işlem kabul etmesidir.

İşlem süresi boyunca ihtiyaç olunan ve eksiksiz bir şekilde hazırlanılması gereken evrakların ve pasaportun eksiksiz ve güncelliğini korur nitelikte olması için işlemlerin hazırlanma sürecinde destek vermekte olan ve vize danışmalığı hizmeti veren kurum ile vize başvuru işlemleri için gerekli evraklar hazırlanılarak aracı kuruma ihtiyaç duyulmadan Letonya Konsolosluğu’na işlemler aktarılmaktadır. Bu süreç boyunca vize danışmanlığından alınan randevu sırasında vize sürecinde yapılması gerekli olan bilgi ve belgelerin hazırlanması ve aktarılmasının ardından Konsolosluğa randevu talebinde bulunulmakta ve randevudan yarım saat önce Konsolosluk binasında bulunulması işlem süresince olabilecek işlem gecikmelerinin önüne geçmektedir. Bu sürecin tamamlanmasının ve Letonya Konsolosluğu’ndan alınan randevu sırasında vize başvurularında hizmet vermekte olan vize danışmanlığı refakatinde alınan randevuya kadar eşlik edilmekte ve herhangi gerçekleşebilecek bir soruna önlem alınabilinmektedir.

Teslim edilen belgelerin Konsolosluğun ilgili vize bölümünde ön incelemeye tabii tutulması sırasında vize başvurusunda bulunan kişi tarafından parmak izi alınmaktadır. Alınan parmak izinin önemi işlemler açısında büyük önem taşımaktadır ve seyahat için diğer Schengen ülkelerine gidiş sağlanılmasında büyük kolaylık sağlanarak vize başvuru işlemleri kolay bir şekilde tamamlanmasında önemli bir faktördür. Bu işleminde tamamlanmasının ve Letonya Konsolosluğu tarafından alınmasının ardında kalan işlemler için inceleme ve onay sürecine girilmektedir. Bu süreç işlem türüne göre bir iş haftası ile üç iş haftası arasında bir süreci kapsamaktadır. İşlem sürecinde herhangi bir uzama ile karşılaşılmaması adına herhangi bir eksik belge veya yanlış bilginin verilmemiş olması Letonya Fahri Konsolosluğu tarafından alınan işlem sürecinde bir sorun ile karşılaşılma riskini ortadan kaldırmaktadır. İşlemlerin sonuçlanması ile ilgili öğrenilmesi gereken bilgi vize danışmanlığı hizmeti veren kurum tarafından telefon aracılığı ile yurt dışı vize başvurusunda bulunan kişiye sürecin sonlanması ile ilgili bilgi aktarımı sağlanmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir