İsviçre Vize Süreci

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/isvicre-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/isvicre/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/isvicre/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/isvicre/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vize-sureci/isvicre/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Vize Süreci[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/isvicre/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/isvicre/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

isvicre-bayragiVİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

İsviçre Vizesi almak için gerekli olan ve bilinmesi gereken bir takım bilgiler bulunmaktadır. Bu bilgilerin başında İsviçre’nin bir Schengen ülkesi konumunda olması gelmektedir. Bu bilgi işlem süreci ve avantajları açısından büyük önem taşıyan önemli bir unsurdur. İsviçre vizesi almak için gerekli olan ve vize başvuru süreci boyunca izlenmesi gereken bir takım işlemler bulunmaktadır. Bu işlemler vize başvurularında büyük önem taşımaktadır ve işlem süreci hakkında bilinmesi gerekli olan belgelerin ve pasaportun temin edilmesinde destek sağlamakta olan vize danışmanlık hizmeti vermekte olan kurum ile işlem süreci başlamaktadır. Burada alınan randevu sırasında İsviçre’ye gitmek ve prosedürler hakkında bilinmesi gerekli olan bilgilerin ve gerekli evraklar ile pasaportun eksiksiz ve güncel bir şekilde temin edilerek herhangi bir aracı kuruma başvurulmaksızın İsviçre Konsolosluğu’na teslim edilmesi gerçekleştirilmektedir. İşlem sürecinde herhangi eksik bir evrak bulundurulmaması işlem sürecini olumlu bir şekilde dönüt yapmakta olan önemli bir faktördür.

Süreç içerisinde İsviçre Konsolosluğu’na teslim edilmesi için Konsolosluk tarafından hazırlanılması istelen belgelerin ve pasaportun eksiksiz bir şekilde İsviçre Konsolosluğu’na teslim edilmesinin sağlanmasının ardından randevu sırasında belgeler ön incelemeye tabii olur ve herhangi bir eksik olunmaması dikkate alınmaktadır. İsviçre Konsolosluğu tarafından alınan bir diğer önemli işlem ise parmak izi uygulamasıdır. Bu uygulama ile gerekli işlemlere ek olarak alınan ve işlem süresince verilmesi zorunlu bir uygulama olarak dikkat çekmektedir. Yurt dışı vize başvuru işlemleri sırasında Konsolosluğa verilen parmak izi sayesinde bütün Schengen ülkelerinde geçerliliği olan parmak izi ile diğer Schengen ülkelerine yapılmakta olan ziyaret sırasında herhangi bir vize başvuru süreci ile karşı karşıya kalınmadan 5 yıl süre ile yapılan işlemler kolay bir yol ile gerçekleştirilerek diğer Schengen ülkelerine kolay bir şekilde ziyaretler gerçekleştirilmektedir.

İsviçre Konsolosluğuna teslim edilen evrakların ve pasaportun eksiksiz bir şekilde ilgili bölüm olan Konsolosluk çatısı altındaki vize bölümü tarafından incelenerek vize başvurularında herhangi bir sorun ile karşılaşılmadan işlemlerin gerçekleştirilmesi için incelenen belgelerde eksik ve benzer bir işlem sürecini etkileyen durum ile karşılaşılmadığı sürece işlemler bir iş haftası ile üç iş haftası arasında işlemlerin türüne bağlı olarak süreç değişkenlik gösterebilmektedir. Bu süreç içerisinde işlemler tamamlanarak vize danışmanlığı tarafından vize başvurusunda bulunan kişiye vize sürecinin tamamlanması ve vizenin alımı hakkında detaylı bilgilendirme yapılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir