İtalya Vizesi Randevu

italya-randevu

90 günü aşmayan vize başvuru işlemleri için İtalya vizesi alımları için direk Konsolosluklar aracılığı ile işlemler kısa süreli vize işlemi olarak gösterilmektedir ve bu yol ile  gerçekleşmemektedir. İtalya vizesi başvuruları gerçekleştirmek isteyen ve 90 günü aşmayan vize işlemleri için İtalya Konsolosluklarının yönlendirmiş olduğu aracı firmalar olarak yetkilendirilen Vize danışmanlığı yapan firma tarafından randevu yolu ile işlemler kabul edilmektedir. Yurt dışı işlemleri için İtalya vizesi gitmek istenilen nedene ve duruma göre çeşitlilik göstermektedir. İtalya Vizesi için ticari vize işlemleri, turistik vize işlemleri, aile birleşimi, oturum izni gibi benzeri durumlar hakkında alınmak istenen detaylı bilgi için başvuru merkezi olan aracı firma tarafından bu konular hakkında detaylı bilgi randevu veya telefon ile İtalya Konsolosluğunun yetkilendirmiş olduğu aracı kurumlarla iletişim kurularak işlemler hakkında detaylı bilgi edinilebilmektedir.

İTALYA VİZESİ RANDEVUSUNDA NE GİBİ İŞLEMLER YAPILMAKTADIR ?

İtalya’ya gitmek için İtalya Konsolosluk tarafından onaylı olan kurumlarda işlemlerin gerçekleştirilmesi için randevu alınması gerekmektedir. Bu randevu süresince hazırlanılması ve getirilmesi gereken evraklar eksiksiz bir şekilde getirilmeli ve bu evrakların herhangi bir yanlış olmadan doldurulması işlem süreci açısından büyük önem oynamaktadır. Randevunun geçerliliğini kaybetmemesi açısından randevu saatlerinin gidilen vize başvuru merkezinin çalışma saatleri ve iş günlerinde olması gerekmektedir. İtalya için yapılan vize randevusunda İtalya Konsolosluğunun kabul edeceği şekilde gerekli evrakların eksiksiz bir şekilde büyük bir titizlik ile doldurulması ve Konsoloslukların ilgili departmanına teslim edilmesi sağlanılmaktadır.

İtalya Vizesi Radevu Alma

İtalya Konsolosluğunun vize işlemleri süresince gidiş nedenine göre çeşitli evraklar talep ederek yurt dışına çıkış işlemleri için bu işlemler süresince işlem türüne göre gerekli olan evrakların hazır edilmesi gerekmektedir. Bu evraklar randevu yolu ile aracı kuruma teslim edilmek zorundadır. Yurt dışı işlemlerinde gerekli evrak işlemleri sırasında sorun çıkmaması için gereken evraklar eksiksiz bir şekilde hazırlansa dahi İtalya Vizesi için Konsolosluk yurt dışına çıkacak kişiyi yakın inceleme yapmak amacı ile evraklara ilave olarak farklı belgeler isteyebilmektedir.

[accordion]
[toggle title=”İtalya Vizesi İçin Fuar davetiyem yok ne yapmam gereklidir ?” state=”opened”]

İtalya İçin Fuar davetiyeni işinizle alakalı olmalıdır.Eğer fuar davetiyeniz yok ise tarafımızdan sağlıyabilirsiniz.

[/toggle]
[/accordion]

İtalya Vize Alımında Turistik, Ticari ve Ziyaretçi Vizesi

italyaİtalya için vize alım işlemlerinde bir çok vize alım türü vardır. Bu türler vizeyi hangi amaçla alındığı ile paralellik gösteren bir durumdur ve 90 günü aşmayan, ticari vize işlemleri için bağlantısı olunan şirket tarafından davet gönderilmesi veya normal yollar ile vize talebinde bulunularak sağlanmaktadır. Turistik vize işlemleri için başvuru yolu ile gidiş sağlanmaktadır. Ziyaretçi vizesi almak için yurt dışında yaşayan birinci derece akrabalar tarafından davette bulunularak işlem sağlanabilmektedir.

İTALYA VİZESİ UYGULANMASI GEREKEN İŞLEMLER

Yurt dışına çıkış işlemleri sırasında İtalyan Hükümetinin yabancı vatandaşlar için istediği bir takım işlemler mevcuttur. Bu işlemlerden en önemlisi İtalya’ya çıkış işlemleri sırasında yurt dışına çıkış için yetkili aracı firmadan alınan randevu sırasında verilmesi gereken ve zorunlu kılınan parmak izi uygulaması zorunlu kılınmaktadır. Bu işlem İtalya vizesini alacak kişi için bir kereye mahsus olarak verilmek zorundadır. İtalya Vizesi için mevcut pasaport türüne göre işlemler için hazırlanılması gereken belgelerin önceden bulundurulması ve yaklaşık bir ay öncesinden üzerinde herhangi bir deformasyon, leke, yırtılma vb sorunlar olmadığından emin olunması gerekmektedir. Bu gibi bir durum ile karşılaşıldığı taktirde İtalya Büyükelçiliği ve Konsolosluğu herhangi bir mazeret kabul etmez ve randevu talebini reddetmektedir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir