Almanya Vizesi Randevu

almanya-randevu

Almanya vizesi almak için yurt dışına çıkış işlemleri boyunca yapılması gerek görülen bir takım işlemler bulunmaktadır. Almanya vizesi için işlemlerin gerçekleşmesinde randevu alınması işlemler için zorunlu ve büyük önem taşımaktadır. Bu işlemler belirli bir sıraya göre gerçekleştirilir ve vize alım işlemi sağlanmaktadır. Yurt dışına çıkış işlemlerinde önemli olan bir diğer şey ise eğer ilk kez Almanya vizesi için işlem yapılıyor ise randevu ve gerekli evrakların eksiksiz  bir şekilde teslim edilmesi gerekli işlemlerin uzaması ve işlemlerin sarkma yapmasının önüne geçen önemli bir faktördür.

[accordion]
[toggle title=”Düğün için davetiye ve randevu zorunlu mu ?” state=”opened”]

Almanya İçin Normal Davetiyenin yanında düğün davetiyesininde bir fotokopisi gereklidir. Randevuları turistik amaçlı alabilirsiniz.

[/toggle]
[/accordion]

Yurt dışına çıkış için gerekli olan evrakların hazırlanması ve bu evrakların iDATA’ ya ulaştırılması için vize danışmanlığı hizmeti veren ofislere gidilerek işlemler için bir başlangıç yapılmalıdır. Bu başlangıç sürecinde gidilecek olan vize danışmanlığı yapan firma için randevu alınması ve getirilmesi istenen evrakların tamamının getirilmesi gerekmektedir. Bu işlemlerin ardından randevu alınmasının ardından yetkili kurum olan vize danışmanı firmaya giderek Almanya vize işlemleri hakkında yapılması gereken her türlü işlem bütünü hakkında bilgi edinilerek randevu yolu ile ziyaret edilen vize danışmanlığı yapan firma işlemler için gerekli evrakları hazırlamaktadır. Bu işlemler için evrakların hazırlanması ve ardından iDATA’ ya iletilmesi için işlem hazırlanma sürecinde eksik veya süresi geçmiş belge bulundurulmaması gerekmektedir.

Almanya Vize Randevu Alma

Süresi  geçmiş belgeler işlem görmemekte ve randevunuzun iptal edilmesinde önemli rol oynamaktadır. Almanya vizesi için randevunun iptal edilmemesi ve işlemlerin aksamaması için bu süreç içerisinde belgelerin süresinin geçerliliğini yitirmemiş olması ve geçerliliğinin Almanya’ dan dönüş tarihinden daha sonraki tarihlere kadar geçerliliğinin olduğundan emin olunması gerekmektedir. Almanya vizesinde vize danışmanlığı hizmeti veren kurum tarafından hazırlanan evrakların bu kurum refakatinde Almanya vizesi almak isteyen kişi-kişilere refakat etmesi aracılığı ile vize işlemleri iDATA’ ya aktarılmaktadır. Bu süreçte Almanya’ ya gitmek için iDATA’ dan alınan  randevu büyük önem taşımaktadır.  Bu randevu yetkili vize danışmanlığı yapan firmalar tarafından da alınabilmektedir.

almanya

Almanya vizesi için iDATA’ ya yetkili vize danışmanlığı yapan firma randevusu ve refakati ile birlikte gidilerek işlemlerin büyük bir bölümünün tamamlanması sağlanmaktadır. Bu işlemler iDATA’ ya gerekli evrakların randevu alınarak teslim edilmesi ve 25 Eylül 2014 tarihinde geçerlilik kazanan ve yurt dışına çıkış işlemleri için verilmesi zorunlu kılınan parmak izinin iDATA‘ya verilmesi ile Almanya’ ya gitmek için gereken vize işlemlerinin büyük bir kısmı tamamlanmaktadır. Kalan işlemler için gerekli  olan vize işlemleri iDATA ile  Almanya Konsolosluğu arasında sürmektedir.

İşlem sürecinde yurt dışına çıkış yapmak isteyen kişi için iDATA’ya teslim ettiği belgeler ve parmak izinin ardından yapılacak işlemler için yapılması gereken tek şey bu süreç içerisinde işlemlerin onaylanması ve vize işlemlerinde vizenin Konsolosluk tarafından çıkmasını gerekmektedir. Bu işlemler 2 ila 15 iş gününü kapsamaktadır ve bu işlem süresinde herhangi bir sarkma olmaması için işlemler için randevu alınan tarihlerin iki ülkenin özel günler, bayramlar, resmi tatil günlerine denk getirilmemesi işlemlerde olabilecek uzamaların önüne geçmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir