İsviçre Schengen Vizesi

VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Türkiye’ye vize uygulaması bulunan Schengen ülkeleri arasında yer alan İsviçre seyahatleri öncesinde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından bu ehliyeti talep etmektedir. İsviçre Schengen vizesi, İsviçre Konsolosluğu’nun yetkilendirdiği İsviçre vize işlemleri çalışmaları yapan yetkili kurumlar aracılığı ile alabilirsiniz. İsviçre vizesini almak için ilk olarak bu firmalardan randevu talep etmeniz gerekmektedir. Randevu aldıktan sonra ise vize başvuru formu ile başlayan süreç, İsviçre seyahat amacınıza ilişkin belge ve evrakların hazırlanması ile devam etmektedir. İsviçre’ye seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvuru formlarını şahsen doldurmaları gerekir. Vize başvuru formunun tamamının büyük harflerle ve okunaklı olarak doldurulması, gerçeğe uygun bilgiler içermesi başvurunuzun olumlu sonuçlanması için son derece önemli bir konudur. Vize başvuru formunu daha önceden doldurmadıysanız, daha önce doldurmuş olan bir yakınınızdan yardım almanız önerilir. Eğer böyle bir imkanınız yoksa vize başvurusu danışmanlık hizmeti veren firmalardan yardım almanız gerekebilir. Bunun için web sitemizin iletişim kanallarını kullanabilirsiniz.

İsviçre vize başvurularınız için gerekli olan adımlardan birisi de zorunlu seyahat sağlık sigortanızın yapılması ve belgelenebilir olmasıdır. Bu zorunlu seyahat sağlık sigortasının teminat değerinin 30.000 Euro’nun üzerinde olması ve tüm Schengen ülkelerinde geçerli olması da önemli bir husustur. Aksi durumda başvurularınız kabul edilmeyecektir. Vize başvurularında, seyahat amacınıza ilişkin gerekli olan belgelerin ibraz edilmesi gerekmektedir. Bu belgelerin son 3 ay içerisinde temin edilmiş olması ve okunaklı olması da önemli bir konudur. Ayrıca belgelerin doğru bilgileri yansıtmaması vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına neden olacaktır. İsviçre Schengen vizesi almak isteyen kişiler, tüm bu hususlara riayet etmelidir. İsviçre Konsolosluğu şahsen başvuruları kabul etmese de gerektiği durumlarda vatandaşları Konsolosluklara davet edebilir veya ek belge veya doküman talep edebilirler.

2008 yılından bu yana bir Schengen grubu ülke olan İsviçre, resmi pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize başvurusu talep etmemektedir. Pasaportların son 10 yıl içerisinde alınmış olması 180 gün içerisinde 90 günü geçmeyen ikame söz konusu olması şartı ile resmi pasaport sahibi vatandaşlarımız İspanya vizesi uygulamasından muaftır. Pasaportların eski ve yıpranmamış olması da başvuru sürecinde son derece önemli bir husustur. Ayrıca pasaportlarda 2 adet vize sayfasının boş olması gerekmektedir. Bu hususların dışında gerçekleşen başvurular kabul edilmeyecek olup, pasaportları eski olanların vize başvuruları kabul edilse dahi sınırdaki görevlilerin İsviçre’ye almaması durumu ile karşılaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir