Finlandiya Schengen Vizesi

VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Avrupa ülkeleri arasında Schengen anlaşması yapılmış ve anlaşma 3 ülke ile yapılmışken sonradan 26 ülkenin katılım gösterdiği bir sayıya ulaşmış olmaktadır. Bu anlaşma ile katılan ülkeler arasında ülke geçişleri yapılırken yoğun güvenlik önlemleri alınmasına gerek duyulmamaktadır. Schengen ülkeleri arasında bulunmayan ülkelerden, schengen ülkeleri arasında bulunan ülkelere ziyaret edilebilmesi için bazı belgeler istenmektedir.

Bu belgeler tamamlanarak başvuru yapılmakta ve kabul edilmesi sonucu vize sahibi olunarak o ülkeye ziyaret gerçekleştirilmektedir. Eğitim amaçlı birçok öğrenci her yıl farklı ülkelere gitmektedir. Yüksek lisans, doktora ve diğer meslek gruplarına ilişkin çalışmalar, yabancı dil öğrenimi faaliyetleri, dünya turu, çalışma amaçlı, tatil ve akraba ziyaretleri gibi arttırılabilir birçok sebep için yurt dışına çıkılmakta ve belirli bir süreliğine veya uzun yıllar orada yaşamını devam ettirebilmektedir.

Pasaport ve vize sahibi olmak bu yönü ile iyi olmakta ve bu belgelere sahip olunması ani bir ziyaret durumu da uzun süre vize işlemleri ile uğraşılmasını yok etmekte ve zamandan tasarruf edilmesini sağlamaktadır.

Finlandiya da; Almanya, Yunanistan, Fransa gibi schengen ülkeleri arasında yer almaktadır. Bu ülkeler arasına 1995 yılında dâhil olmuş bulunmaktadır. Finlandiya schengen vizesi başvurusunda bulunmak için Finlandiya schengen vize randevu günü belirlenmektedir. Randevunun alınması ve evrakların hazırlanmış olması randevu gününden önce ayarlanarak belgelerin en az 15 gün önce gönderilmesi ile randevu gününde başvuru gerçekleşmiş olmaktadır.

 

Finlandiya Schengen Vize Başvurusu İçin Gerekli olan Belgeler

 

Başvuru yapacak kişinin vukuatlı nüfus kayıt örneği,

En az 6 aylık geçerlilik süresi olan pasaport,

Kişinin maddi durumunu açıklayan; tapu, araç ruhsatı gibi belgeler,

Otel ve uçak rezervasyonları,

Seyahat sağlık sigortası,

Ayrıca çalışanlar, işverenler, öğrenciler ve farklı meslek gruplarına ilişkin sosyal statülerine ilişkin belgeler,

SSK kaydı,

SGK giriş ve belge dökümü,

18 yaşını aşmamış bireylerin noterden onaylı anne babadan mufavakatname,

Ebeveynlerin durumuna göre belgeler,

İmza sirküleri,

Evliler için evlilik cüzdanı,

Eşinin veya ailesinin maddi durumuna göre evraklar,

Dilekçe,

Öğrenciler için öğrenci belgesi,

Ticari ziyaretler için davetiye,

Faaliyet belgesi,

Ticaret sicil gazetesi fotokopisi,

Vergi levhasının fotokopisi,

3 aylık maaş bordrosu – sigorta dökümü,

2 adet biyometrik fotoğraf ( son altı aylık sürede çekilmiş ve kulaklar görünecek şekilde, kızlar için kâhkül var ise kabul edilmemektedir),

Ayrıca Finlandiya schengen vize başvurusu için emekli olanlar, öğretmen olanlar, doktor veya avukat gibi meslek sahibi olanlar ve kendi iş yeri olanlardan iş yeri ve şahsına ait belgeler gerekli görülmektedir. Ortalama 3 günlük sürede sonuçlar belli olmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir