İsviçre Konsolosluğu

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/isvicre-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/isvicre/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/isvicre/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/randevu/” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/isvicre/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vize-sureci/isvicre” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Vize Süreci[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/isvicre/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/isvicre/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

chVİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

İsviçre vizesi, İsviçre’ye seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları (yeşil pasaport, gri pasaport ve siyah pasaport sahibi olmayanlar) ve ülkemizdeki geçici ikamet izni sahibi yabancı uyruklu kişiler, İsviçre’de 90 gün kalacak olması durumunda, bu kişilerin seyahatleri öncesinde almaları gereken vizedir. İsviçre Vizesi almanın şartları olduğu gibi, müracaata bağlıdır.

Türkiye Cumhuriyeti Yeşil Pasaport, Gri Pasaport ve Siyah Pasaport sahibi vatandaşlar, 180 gün içerisinde 90 gün kalma şartı ile İsviçre Vizesi uygulamasından muaf durumundadır. İsviçre’de kalma süresi 90 günü geçen kişiler ise İsviçre vizesi için müracaat etmelidir. İsviçre Konsolosluğu vizesi almak için İsviçre vizesi başvurularını direk olarak İsviçre Türkiye dış temsilcilikleri aracılığı ile gerçekleştirebilirler. Yani İsviçre Büyükelçiliği Ankara, İsviçre Konsoloslukları, İsviçre Başkonsolosluğu Ankara birimlerine başvurularını gerçekleştiremezler. Yalnızca dış temsilcilikler başvurular için gerekli birimlerdir.

Bazı özel durumlarda İsviçre Konsolosluğu, vatandaşları şahsen vize başvuruları için görüşmeye davet edebilirler. Bunların haricinde İsviçre Schengen vize başvuruları, diğer Schengen ülkelerinde olduğu gibi, İsviçre Konsoloslukları tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezlerince kabul edilmektedir. İsviçre Schengen vizesi için tüm başvurular, İsviçre Konsolosluklarınca yetkilendirilmiş TLS Contact aracılığıyla kabul edilecektir. Ayrıca İsviçre seyahati için vize başvurusu yapmak isteyen kişiler, İsviçre vizesi için başvurularını TLS Contact tarafından adredite edişmiş seyahat ve turizm acentaları aracılığı ile de gerçekleştirebilirler. İsviçre vizesine başvuru yapmak isteyen tüm vatandaşlarımız, biometrik bilgilerini ibraz etme zorunluluğundadır. İsviçre vize başvurusu yapacak olan kişiler, 25.09.2014 tarihinden itibaren, gerçekleştirecek oldukları seyahat öncesinde, İsviçre vize başvuruları süresince İsviçre vize başvuru merkezi olarak TLS Contact konumunda hazır bulunmaları gerekmektedir.

İsviçre Konsolosluğu randevu sistemi ile çalışmamaktadır. Sadece dış temsilcilikler ve TLS Contact aracılığı ile yetkilendirilmiş birimler başvuruları almaktadır.  İsviçre vizesi için başvuru sahiplerinin vermesi gereken biyometrik bilgiler arasında fotoğraf çekimi, elektronik imza ve parmak izi uygulaması gerekmektedir. Bunların yanı sıra diğer vize prosedürlerini de kapsamaktadır. Eğer istenen biyometrik bilgiler tamamlanırsa, başvuru sahibinin vizesine VIS ibaresi eklenecektir. Diğer Schengen ülkelerinde olduğu gibi alınmış olan vizesinde ‘’VIS’’ ibaresi bulunan vatandaşlar, İsviçre Konsolosluğu ve İsviçre Vize Başvuru Merkezi birimlerinin gerek duyması durumunda 5 yıl geçerli olan İsviçre vizesi için biyometrik bilgilerin muafiyetini isteyebilirler. İsviçre konsolosluğu telefon numaralarını arayarak, biyometrik bilgileriniz ve parmak izi uygulaması hakkında daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Not: Vize süreçleri İsviçre Konsolosluğu’nun yoğunluğu ve siyasi sebeplere göre değişkendir. Sorunlarınız için

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir