Macaristan Konsolosluğu

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/macaristan-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/macaristan/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/macaristan/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/randevu/” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/macaristan/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vize-sureci/macaristan” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Vize Süreci[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/macaristan/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/macaristan/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

huVİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Türkiye Cumhuriyeti ile Macaristan arasındaki vize muafiyet anlaşması yalnızca resmi pasaport sahiplerini kapsayan bir anlaşmadır. Resmi pasaport sahibi olmayan vatandaşlarımız 180 gün içerisinde toplamda 90 günü geçmeme şartı ile Macaristan vizesi yani Schengen vizesi işlemlerinde bulunmalıdırlar. Diğer Schengen ülkelerinde olduğu gibi biyometrik bilgileri ve diğer bilgileri kaydedilen vatandaşlar, Macaristan Konsolosluğu randevu sistemi ile başvurularını yapabilirler.

Kısa süreli Macaristan seyahatleri için alınacak Macaristan vizesi, bir Schengen vizesidir. En fazla 90 gün konaklamalarda bu vize alınabilirken, daha fazla konaklama süresi için Macaristan Ulusal vizesi başvurusunda bulunmak gerekmektedir. Randevu sistemi ile çalışan Macaristan Konsolosluğu, yapılacak olan başvurularda randevuları ileri tarihleri aktarmaktadır. Bunun sebebi ise yoğunluktur.

Macaristan’a seyahat etmek isteyen vatandaşlarımız, seyahat planlamasından en az 15 günce vize başvuru işlemlerine başlamalıdır. Macaristan vize işlemleri için alınan randevu tarihi göz önünde bulundurularak Macaristan Konsolosluğu’nda zamanında bulunulmalıdır. Eğer randevu saatini kaçırırsanız, mevcut randevunuz iptal olacaktır. Yeni bir randevu almanız gerekir ve vize işlemlerinizin ertelenmesine neden olur. Bu yüzden randevu talep ederken, randevu zamanına kadar tüm evrakların hazırlanması gerektiğini unutmayınız. Aksi durumda randevunuz iptal edilir.

Vize başvurularınız tamamlandıktan sonra, sorunsuz bir şekilde gerçekleşen başvurular 10 içerisinde sonuçlanmaktadır. Macaristan Konsolosluğu, yapılması istenen Macaristan seyahatinin içeriğine göre vize kategorisinde başvuruların yapılmasını gerekli bulmuştur. Ayrıca Macaristan’a arkadaş ziyaretinde bulunmak isteyenlerin Macaristan turistik vize başvurusunda bulunmaları gerektiğini belirtmiştir. Yani ziyaret amaçlı seyahatlerde vize kategorisi Macaristan aile ve arkadaş ziyareti vizesi olacaktır.

Macaristan Başkonsolosluğu İstanbul yapılacak olan tüm başvurular için randevu sistemi ile görev almaktadır. Macaristan vize başvurularını randevu aldıktan sonra gerçekleştirebilirsiniz. Macaristan İstanbul Başkonsolosluğu, randevular neticesinde olumlu gördüğü başvuruları, hafta içi Pazartesi ve Perşembe günleri öğleden sonra saat 15:00 ile 16:00 saatleri arasında gerçekleştirirken; Cuma günleri saat 11:00 ile 12:00 arasında yapmaktadır.

Vize başvuru formları Türkçe olarak hazırlanmıştır. Anlaşılır, okunaklı ve büyük harflerle doldurulmalıdır. Başvuru formunda eksik veya yanlış bir bilginin ibraz edilmesi, başvurunuzun onaylanmamasına neden olur. 18 yaşından küçük ve anne ve babadan ayrı veya herhangi birisi ile seyahat edecek olan çocuklar için Noter onaylı belge istenmektedir. Macaristan vizesi için zorunlu seyahat sağlık sigortası yapılması gerekmektedir. Teminat tutarı ise en az 30.000 Euro’dur. Randevu sistemi ile çalışan Macaristan Konsolosluğu telefon numaralarını arayarak, istediğiniz diğer bilgilere de ulaşabilirsiniz. Resmi tatiller, bayram tatilleri ve diğer özel günlerden dolayı, başvurularınızı 30 gün önceden yapmanız gerekmektedir.

Not: Vize süreçleri Macaristan Konsolosluğu’nun yoğunluğu ve siyasi sebeplere göre değişkendir. Sorunlarınız için

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir