İngiltere Konsolosluğu

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/ingiltere-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/ingiltere/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/ingiltere/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/randevu/” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/ingiltere/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vize-sureci/ingiltere” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Vize Süreci[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/ingiltere/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/ingiltere/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

ingiltere_ortaVİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Online olarak başvuru yapabileceğiniz İngiltere vize başvurusu için tüm form, tamamen İngilizce’dir. İngiltere Konsolosluğu tarafından hazırlanmış olan bu belgenin doldurulmasının ardından çıktısı alınarak İngiltere vize başvuru evraklarına eklenmesi gerekmektedir. Tamamen İngilizce olarak 2007 Nisan’da güncellenen İngiltere vize başvuru formu, eksiksiz ve doğru olarak doldurulmalı, gerekli bilgiler eklenmelidir. İngiltere Konsolosluğu, başvuru yapan kişilerin bilgilerine İngiltere vize başvuru formu aracılığı ile ulaşmaktadır. Hatalı veya eksik doldurulan başvuru formları ise, başarılı bir şekilde vize alma ihtimalinizi azaltacaktır.

İngiltere seyahati için gerekli olan başvuru formu, vize işlemlerinin en önemli kısımlarından birisidir. Bu formun doldurulması mecburi olurken, İngiltere vize başvuru formunun olmaması durumunda ise başvurularınız kabul edilmeyecektir. İngiltere vize başvuru formlarınızın doldurulmasının ve imzalanmasının ardından, İngiltere vizesi almış olmanız Birleşik Krallığa girişinizi garanti emez vevize süreniz dolmadan ülke sınırlarını terk etmeniz gerekebilir. Bu süreçte gerçeğe uygun bilgiler vermeniz, başarılı bir şekilde İngiltere vizesi almanız için gereklidir. İngiltere Konsolosluğu randevu sistemi sadece Online olarak gerçekleştirilmektedir.

Vize başvuru formları Türkçe olarak hazırlanmış bir form değildir. İngilizce dili ile hazırlanan bu formu siz de İngilizce olarak doldurmalı ve büyük harfler kullanmalısınız. İngiltere vize başvuru formu doldurma uygulaması online olarak resmi web sitesi üzerinden gerçekleştirilmektedir. Ardından ise çıktısı alınır, istenen diğer evraklar ile birlikte teslim edilir. Başvuru formundaki bilgilerin tamamı, İngiltere vizesi evraklarında bulunan diğer bilgilerle de eşleşmelidir. Aksi durumda başvurunuz gerçekleştirilemez.

Ülkemiz vatandaşları, İngiltere için seyahat öncesinde İngiltere vize başvuru şartlarını yerine getirmelidir. Birleşik Krallığın Vize ve Göç İdaresi rejimi yönetmeliği gereğince, Türkiye Cumhuriyeti Bordo Pasaport, Gri Pasaport e Yeşil Pasaport sahipleri İngiltere vizesine tabidir. Siyah Pasaport (Diplomatik Pasaport) sahipleri ise 180 gün içerisinde 90 günü geçmemek şartıyla İngiltere’ye yapacakları seyahatlerde vizeden muaftır.

İngiltere Konsolosluğu telefon numaralarını arayarak, başvuru evrakları hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. İngiltere üzerinden diğer ülkelere de aktarmalı olarak seyahat etmek isteyen vatandaşlarımız, Transit vize başvurularını yalnızca İngiltere Konsolosluğu’na yapmaları gerekmektedir. Ayrıca İngiltere Transit vize başvurusu yapacak olan kişilerin, aktarmalı olarak gidecekleri ülkelere 24 saat içerisinde uçmaları ve gerekli belgelerinin olması gerekmektedir. Bunun yanında belirlenen koşulları sağladıkları takdirde transit vizeden muaf olacakları da bildirilmektedir. İngiltere Konsolosluğu, Türkiye Cumhuriyeti İkamet İzni olan yabancıların ise vize başvurularını, 90 günü geçmemek kaydıyla vize prosedürü ile aynı biçimde yapmalıdır.

Not: Vize süreçleri İngiltere Konsolosluğu’nun yoğunluğu ve siyasi sebeplere göre değişkendir. Sorunlarınız için

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir