Hırvatistan Konsolosluğu

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/hirvatistan-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/hirvatistan/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/hirvatistan/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/randevu/” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/hirvatistan/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vize-sureci/hirvatistan” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Vize Süreci[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/hirvatistan/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/hirvatistan/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

2292641VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Hırvatistan’a seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Hırvatistan vizesi almaları gerekmektedir. 1 Nisan 2013’e Avrupa Birliği’ne katılan Hırvatistan ve Türkiye arasında seyahatler için vize uygulamasına geçilmiştir. Hırvatistan vizesi ile ilgili hizmet veren birimler ise Hırvatistan Büyükelçiliği Ankara, Hırvatistan Büyükelçiliği İstanbul’dur. Ayrıca Hırvatistan Başkonsolosluğu tarafından da akredite edişmiş ve yetki verilmiş firmalar aracılığı ile Hırvatistan Konsolosluğu vize başvurularında bulunabilirsiniz.

Ülkemizde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için resmi pasaport sahipleri 180 gün içerisinde 90 günü geçmeme şartı ile Hırvatistan vizesinden muaf durumundadır. Hırvatistan, Express vize başvurularını yapabileceğiniz bir ülkedir. Hırvatistan vizesi için normal prosedür biçimindeki başvurular 5-40 gün arasında, Express vize başvuruları ise 3 iş günü içerisinde gerçekleştirilecektir. Ayrıca Hırvatistan vizesi bir Schengen vizesi değildir fakat Schengen vizesi ile Hırvatistan’a seyahatleriniz gerçekleştirilecektir. Yine belirtmekte fayda vardır ki Schengen vizesi evrakları ile Hırvatistan vizesi başvuru evrakları genel olarak benzer niteliktedir.

Hırvatistan vizesi alan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, diğer Schengen ülkelerinde olduğu gibi seyahat sağlık sigortası yaptırmaları mecburidir. Hırvatistan Konsolosluğu randevularınızı, normal vize başvuruları için 40 iş günü öncesinden yaptırmanız gerekmektedir. Fakat Express vize başvurularınızı 3 iş günü içerisinde yaptırmanız yeterli olacaktır.

Vize başvuru formu, başvuru sahibi tarafından büyük harflerle, imzalanarak doldurması gerekmektedir. Başvuruda bulunacak kişinin pasaportunu kimlik bilgilerinin yer aldığı ve imzasın olduğu sayfaların fotokopisi de başvuru formuna eklenmelidir. Eklerden bir diğeri de başvuru sahibinin pasaportunun vize ya da oturma izinlerinin bulunduğu öneli sayfaların fotokopisidir. Gerekli olan biyometrik fotoğraf ise Hırvatistan Konsolosluğu randevusu için altı aydan eski olmayan 35×45 mm boyutlarında, yüzün tamamı ve alnın gözükmesi gerekmektedir.

Zorunlu seyahat sağlık sigortasının teminatı en az 30.000 Euro olmalıdır. Bu seyahat sigortasını kapsayan etmenler ise ülkeye geri dönüş, acil tıbbi yardım ve bakım yada acil hastane bakımı masraflarıdır. Bu teminat tutarının altındaki seyahat sağlık sigortaları geçerli değildir. Turistik seyahatler için ise acentanın ibraz edeceği voucher’ı ya da otel rezervasyonu gerekli belgelerdir. Eğer turistik geziler için konaklamalar günlük kiralık dairelerde gerçekleştirilecekse, rezervasyonunuzla birlikte bu dairelerin turistik konaklamalar için tescil edildiğini belirten iznin de eklenmesi mecburidir. Hırvatistan Konsolosluğu telefon numaralarını arayarak, diğer başvuru ayrıntılarına ve aklınızdaki sorulara cevap bulabilirsiniz. Garanti Mektubu veya Voucher’ın orijinalinin ise gerekli olan diğer belgelerle beraber Başkonsolosluğa sunulması gerekmektedir.

Not: Vize süreçleri Hırvatistan Konsolosluğu’nun yoğunluğu ve siyasi sebeplere göre değişkendir. Sorunlarınız için

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir