Finlandiya Konsolosluğu

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/finlandiya-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/finlandiya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/finlandiya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/randevu/” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/finlandiya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vize-sureci/finlandiya” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Vize Süreci[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/finlandiya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/finlandiya/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

finlandiya_buyukVİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Finlandiya’ya seyahat etmek isteyen Türkiye vatandaşları için yalnızca Bordo pasaport sahiplerinden bize istenmektedir. Yeşil, Gri veya siyah pasaportu olan vatandaşların pasaportlarına vize uygulanmamaktadır. Schengen ülkeleri arasında yer alan Finlandiya, ortak bir karar gereği, pasaport süresi dolduktan sonraki tarihlerde 10 yıl süreyle başvurular gerçekleştirilecek olup, bu süresi dolanların başvuruları kabul edilmeyecektir. Yeni bir pasaport alıp başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Finlandiya Konsolosluğu ve büyükelçilik, pasaportlarda yer alan ikinci sayfadaki seyahat edecek olan kişinin imzası bölümünün pasaport sahibince imzalı olması ve temdit süresinin seyahat tarihinden sonra en az 6 ay süreyle ve seyahat edecek kişi kadar boş vize sayfasının bulunması gerekmektedir. Eğer eski bir pasaportunuz varsa, bu da size referans sağlayacaktır.

Finlandiya vizesi başvurularında istenilen fotoğrafın kafa uzunluğu 45×35 mm boyutunda, yeni çekilmiş ve arka fonu beyaz, biyometrik bir vesikalık olmalıdır. Vize başvuru formları eksiksiz olarak okunaklı ve gerçek bilgilerle doldurulmalıdır. Vize başvuru formu İngilizce olarak hazırlanmış olmalıdır. Pasaport sahibi tarafından imzalanması gereken vize başvuru formu, büyük harflerle doldurulmalıdır. Schengen ülkeleri için genel bir şart olan seyahat sağlık sigortası Finlandiya için de tüm yabancı uyruklular için gerekli bir uygulamadır. Finlandiya vizesi başvurularında İstanbul’da yer alan Fahri Konsolosluğu da müracaatları kabul etmektedir. Ancak vizeler yalnızca Ankara’da bulunan büyükelçilik tarafından verilmektedir. Vize başvuruları Finlandiya Büyükelçiliği tarafından Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri saat 10:00 ile 12:00 arasında kabul etmektedir. Büyükelçilik ise Cuma günleri kabul etmektedir. Bir diğer müracaat edebileceğiniz Finlandiya Fahri Başkonsolosluğu ise Pazartesi ve Cuma günleri kapalıdır. Finlandiya Konsolosluğu randevu alırken, şahsen başvurmalı ve gerekli belgeleri eksiksiz olarak ibraz etmelisiniz.

Vize başvuruları için Express vize uygulaması bulunmamaktadır. Başvurularınız en geç 10 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, başvurularda Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve resmi tatil günlerine denk gelmesi nedeniyle yoğunluk yaşayabilirler. Bu da seyahat planınızın 30 gün öncesinden yapılması gerektiği anlamına gelir. Finlandiya vizesi başvuru müracaatlarınızın sonuçlanması neticesinde vizenizin üzerindeki tüm bilgilerin doğru olup olmadığını mutlaka kontrol ediniz. Finlandiya konsolosluğu telefon numaralarını arayarak, başvuru hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Finlandiya’ya davetiye aracılığı ile seyahat etmek isteyen Türkiye Vatandaşları, davet eden ve davet edilen kişilerin iletişim bilgilerini ve kişisel bilgilerini, aile veya arkadaşlık bağlarının derecesini ve Finlandiya’ya planlanan seyahat süresini amacıyla birlikte yazılı olarak ibraz edebilirler.

Not: Vize süreçleri Finlandiya Konsolosluğu’nun yoğunluğu ve siyasi sebeplere göre değişkendir. Sorunlarınız için

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir