Çin Konsolosluğu

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/cin-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/cin/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/cin/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/randevu/” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/cin/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vize-sureci/cin” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Vize Süreci[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/cin/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/cin/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

cnVİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Çin’e seyahat etmek isteyen bordo pasaport sahipleri, pasaportlarında geçerli olan bir Çin vizesi almaları gerekmektedir. Pasaport sahibi tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, bu vizeyi alma mecburiyetindedir. Ülkemizde yaşayan vatandaşlar, Çin vizelerini Çin Halk Cumhuriyeti’nin Türkiye Dış Temsilcilikleri tarafından yeti verilmiş olan Çin vizeleri için yetkili acentalarına müracaat ederek alabilmektedir. Çin konsolosluğu ve Çin Büyükelçiliği Ankara için kısa süreli Çin vizesi almak isteyenler Çin vizesi için yetkili olan acentalara başvurmalıdır. Uzun süreli seyahatlerde ise vize müracaatları ve Suriye, Irak, İran devleti vatandaşları ise gerekli başvurularını Çin Konsolosluğu İstanbul ve Büyükelçilik vize departmanlarına şahsen başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Fakat Türkiye Cumhuriyeti Bordo Pasaport sahipleri, kısa süreli tüm Çin vize başvuru müracaatlarını Çin Konsolosluğu aracılığı ile direk olarak gerçekleştiremezler.

Çin’e ziyaret etmek isteyen vatandaşların, seyahat amacına bağlı olarak vize başvurularını gerçekleştirmelidir. Çin Turistik vize diye tabir edilen ve ticari, akraba ve aile ziyareti, arkadaş ziyareti için gerekli başvurular Çin vizesi için yetkilendirilmiş başvuru merkezlerinde yapılmalıdır. Çin vizesi almak isteyen tüm TC vatandaşların seyahat amacı ne olursa olsun, Çin’den gelen bir davetiye belgesini ibraz etmeleri gerekmektedir. Aksi durumda başvurular kabul edilmeyecektir. Fakat turistik amaçlı seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Çin Halk Cumhuriyeti seyahatlerinde turizm acentalarından alınan bir davetiye belgesinin orijinalini sunmaları mecburidir.

Çin’e ziyaret amacıyla gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Çin’de yaşayan bir yakınından davetiye talep etmek durumundadır. Bu davetiyeler, davet gönderen kişi tarafından ilgili Çin belediyeleri tarafından onaylatılarak gönderilmelidir. Bu davetiyede, davet gönderen kişinin adres ve iletişim bilgileri ek olarak Çin Pasaportu, Çin Halk Cumhuriyeti Kimlik Kartı ve Çin Oturum Kartı olmalıdır. Aksi durumda davetiyeler geçerli olmamaktadır. Çin Konsolosluğu randevu işlemleri için resmi internet sitesini ziyaret edebilir veya telefon numaralarından iletişime geçebilirsiniz.

Çin Konsolosluğu İstanbul’da Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri saat 10:00 ile 12:00 arasında hizmet vermektedir. Vize başvurularınızı bu saat aralıklarında yapmanız gerekmektedir. Ayrıca Çin Konsolosluklarına vize müracaatında bulunmak isteyen Irak, İran, Suriye ve Konsolosluğa şahsen gitmeleri, vize kabul saatlerini dikkate almaları gerekmektedir. Çin Konsolosluğu telefon numaralarından vize başvurusu ve gerekli belgeler hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Çin Halk Cumhuriyeti’nden Makau ve Hong Kong’a gitmek isteyenlerin Hong Kong ve Makua vizelerini almış olmaları gerekmektedir. Bu vizeleri alan kişiler yalnızca Makua ve Hong Kong’a seyahat edebileceklerdir.

Not: Vize süreçleri Çin Konsolosluğu’nun yoğunluğu ve siyasi sebeplere göre değişkendir. Sorunlarınız için

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir