Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/cekcumhuriyeti-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/cekcumhuriyeti/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/cekcumhuriyeti/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/randevu/” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/cekcumhuriyeti” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vize-sureci/cekcumhuriyeti” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Vize Süreci[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/cekcumhuriyeti/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/cekcumhuriyeti/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

cek-cumhuriyeti-bayrak-buyukVİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Çek Cumhuriyeti vize işlemlerini gerçekleştirmek için öncelikle kısa süreli ve uzun süreli oturum başvuru işlemlerini yapmalısınız. Yalnızca VISAPOINT Online Randevu Sistemi ile gerçekleştirilebilen randevular 25 Eylül tarihinden sonra parmak izi uygulamasına da tabi tutulmaktadır. Diğer Schengen ülkelerinde olduğu gibi başvurularda parmak izi uygulaması zorunlu hale getirilmiştir. Çek Cumhuriyeti, vize işlemleri için gerekli adımları ve istenilen belgeleri en ince ayrıntısına kadar incelemekte olup, herhangi bir ufak sorunda bile başvurularınızı kabul etmeyecektir. Özellikle belirtmek isteriz ki, 25 Eylül 2014 tarihinden sonra yürürlüğe giren parmak izi uygulamasından sonra, VISAPOINT Online Randevu Sistemi’nde aşırı bir yoğunluk görülmektedir. Bu nedenle başvurularınızın zamanında değerlendirilebilmesi için başvuruya gelmek istediğiniz tarihten 4 hafta önce randevu talep etmelisiniz. Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu’na başvuru yapan ve randevusu olmayan, uzun süreli randevu yerine kısa süreli randevu alan, kısa süreli randevu yerine uzun süreli randevu alan veya seyahat etme amacını yanlış olarak ibraz edenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Bu hususlara dikkat etmeniz halinde gerekli adımları gerçekleştirebilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Konsoloslukları’na yapılacak vize başvuru işlemleri için kısa süreli veya uzun süreli tüm vize başvurularında yalnızca VISAPOINT Online Randevu Sistemi kullanılacaktır. Bu sistem dahilinde randevusu olmayan vatandaşların başvuruları ret edilecektir. VISAPOINT Online Randevu Sistemi hakkında detaylı bilgiye resmi internet sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz. VISAPOINT Online Randevu Sistemi ile alınan randevularda seyahat tarihi ve kalış amacına ilişkin değişiklik veya randevu iptali kesinlikle yapılmamaktadır. Bu yüzden Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu randevu taleplerinizde bu hususa çok dikkat etmelisiniz. Çek Cumhuriyeti vize randevusu alırken, kalış amacı 3 ana başlıkta toplanmaktadır. İlk olarak turistik, aile ziyareti, arkadaş ziyareti, ticari, spor, konferans veya kültür amacı ile 90 günü geçmeyecek olan seyahatlerde SCHENGEN diğer adıyla kısa süreli vize başvurusu, diğer bir kalış amacı olan Erasmus Programı kapsamına dahil olarak 6 aya kadar eğitim amacıyla gerçekleştirilecek vize başvuruları, bir diğer kalış amacı olarak yine Erasmus Programı’na dahil olarak 2 sömester veya master süreçlerinde 6 ayı geçen seyahat için vize başvurularındaki randevuları bu hususlara dikkat ederek almanız gerekmektedir. Yanlış yapılan başvurular neticesinde, vize işlemleriniz gerçekleştirilemeyeceği gibi herhangi bir değişiklik yapılması söz konusu da olmamaktadır. Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu telefon numaralarını arayarak diğer ayrıntıları öğrenebilir, aklınıza takılan tüm sorulara cevap bulabilirsiniz.

Not: Vize süreçleri Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu’nun yoğunluğu ve siyasi sebeplere göre değişkendir. Sorunlarınız için

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir