Amerika Konsolosluğu

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/amerika-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/amerika/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/amerika/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/randevu/” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/amerika” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vize-sureci/amerika” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Vize Süreci[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/amerika/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/amerika/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

amerika-bayragi-buyukVİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Son 10 yıl içerisinde alınmak kaydıyla minimum 2 adet boş sayfası olan, seyahatin sonlanma tarihinden itibaren ise en az 6 ay geçerliliği olan bir pasaport Amerika vizesi için ilk şarttır. Amerika’ya seyahat etmek isteyen kişiler, Amerika vize başvuru formu diye tabir edilen DS 160 formumu, doğru ve eksiksiz bir biçimde doldurmalı ve Konsolosluklara teslim etmelidir. Şayet eksik veya yanlış bilgi verilirse, Amerika Konsolosluğu vizenizi başarılı bir şekilde almanızı engelleyecektir.

Hayallerinizi kurduğunuz Amerika vizesi randevusu almak için, Amerika vize başvuru formumun doldurulması 3 gün öncesinden tamamlanmalıdır. Bu form gerektiği gibi doldurulup, vize ücreti de banka hesap numaralarına yatırılmalıdır. Parayı yatırdıktan sonra banka dekontunu randevu numarasını arayarak belirtmeniz gerekmektedir. Amerika vizesi için bazı mülakat soruları sorulmaktadır. Amerika’ya seyahat etme amacınıza göre bu sorular şekillenecektir. Sorulara kısa ve net cevaplar vermeniz gerekmektedir. Soruları tercihinize göre Türkçe veya İngilizce olarak seçebilirsiniz.

Amerika’ya seyahat etmek isteyip de sonradan vazgeçen vatandaşların her zaman randevuların iptal etme hakları mevcuttur. Amerika Konsolosluğu’nu arayarak istediğiniz bilgiyi alabilir, başvuru formu için açmış olduğunuz hesabınızı istediğiniz an iptal edebilirsiniz. Amerika vizesi için 10 yıllık almış olduğunuz pasaportunuzun süresi dolduğunda yeni bir pasaport alarak tekrardan seyahat edebilirsiniz. Amerika Konsolosluğu randevularınızı acil olarak gerçekleştirmek ve başvurunuzun ilk seferde onaylanmasını istiyorsanız özel danışmanlık firmaları ile iletişime geçmenizi öneririz. Bu danışmanlık firmaları sizlere başvuru süresince, en hızlı ve en kolay vize alma işlemini gerçekleştirecektir. Ülkemizde bu hizmeti veren onlarca danışmanlık firması bulunmaktadır.

Hayalinizi kurduğunuz Amerika vize başvurunuz şayet reddedilirse, vize ret dilekçesiyle birlikte ilgili bir yazı göndererek, başvurunuzun iptal olma sebebini öğrenebilirsiniz. Bu nedenleri bir diğer başvuruda kusursuz olarak tebliğ ederek yeni bir başvuru yapma şansınızı kullanabilirsiniz. Amerika vize randevunuza zamanında gidemezseniz randevunuz yanar. Amerika Konsolosluğu’nu arayarak yeni bir randevu talep edebilirsiniz. Fakat randevu tarihi sonraki bir tarihe aktarılacaktır. Bu yüzden acil vize işlemleriniz için zamanında konsolosluklara gitmelisiniz. Aksi takdirde vize süreci uzayacaktır.

Ticari ve turistik amaçlı alacağınız vizeler için süreç farklı işleyecektir. Ticari vize başvurularınız için Amerika’da ziyaret edilecek olan firmadan bir davetiye almanız gerekmektedir. Bu da süreci uzatacağı gibi vize alma olasılığınızı yükseltecektir. Eğer ticari vize için şirketten davetiye yazısı alamıyorsanız Amerika vizesi alamazsınız. Detaylı bilgi için Amerika Konsolosluğu telefon numaralarından iletişime geçebilirsiniz.

Not: Vize süreçleri Amerika Konsolosluğu’nun yoğunluğu ve siyasi sebeplere göre değişkendir. Sorunlarınız için

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir