İstanbul

— İstanbul

Tel:
Fax: 0 312 436 6935
Mail: [email protected]


istanbul İstanbul’da hizmet vermekte olan ve vize başvuru işlemlerinde büyük pay sahibi olan kurumumuz bütün ülkeler için yurt dışına vize başvurularında gitmek isteyen kişilerin işlemlerinde herhangi bir eksik belge, bilgi ve pasaportun güncelliğinin kontrol edilip gereken evrakların kontrol dahilinde vize danışmanlığı refakatinde vize başvuruları için yapılması gerekli işlemlerin tamamında rol oynayan önemli bir kurum rolü üstlenerek hizmet vermektedir. İstanbul’dan vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin işlem süresi boyunca herhangi bir eksik belge ve bilgi ile karşılaşmaması adına hizmet vermekte olan vize departmanımız sayesinde işlemlerin incelenme ve düzenlenme süreci için alınan randevu sayesinde işlemlerin eksiksiz bir şekilde randevu sırasında hazırlanarak başvuru türüne göre aracı kurumlara veya Konsolosluklara teslim edilmesinde refakat edilerek işlem sürecinin sürmesi sağlanmaktadır. Bu işlemlerin gerçekleştirilmesinde destek veren merkezin sağlamış olduğu bir diğer hizmet ise işlem süreci dahiliyetinin ardından vize başvuru işlemlerinin sonuçlanma süreci hakkında detaylı bilgilendirme sağlanmasını amaçlamaktadır.

Yurt dışına yapılan vize başvurularında İstanbul’da hizmet veren ve vize danışmanlığı yapan kurumun temel amacı vize başvuru sürecinin hızlanmasını sağlayarak işlemlerin mümkün sürat ile vize başvurusunda bulunan kişiye olumlu bir şekilde aktarılmasını sağlamaktadır. İşlem türleri açısından aracı kurumlar ile işlemleri gerçekleştiren ülke Konsoloslukları için İstanbul’da bulunan vize departmanı hizmeti veren kurumumuz işlemlerin hızlı bir şekilde hazırlanarak gerekli belgelerin refakat sağlanıp, alınan randevu dahilinde aracı kurumlara aktarılmasında etkin rol oynamaktadır. Burada işlemler alınarak hazır olan gerekli evraklar aracı kurumlara teslim edilmekte ve işlem sürecinin gerçekleştiği ilk aşama başlamaktadır. Bu sürece dahil olarak vize başvurularında aracı kurumlar tarafından istenilen ve yurt dışına çıkış yapmak isteyen her vatandaşın vermekle yükümlü olduğu parmak izi aracı kurum tarafından alınarak gerekli evrak işlemlerinin yapılmasının ardından işlemler aracı kuruma göre gidicek olan ülkenin Konsolosluğuna teslim edilmektedir. Bu işlem sürecinin tamamlanması ve Konsolosluğa gerekli evrakların teslim edilmesinin ardından Konsolosluğun ilgili departmanı vize başvuru işlemlerini inceleyerek vize işlemlerini bir iş haftası ve üç iş haftası arasında bir süre ile tamamlayarak vize çıkışını sağlamaktadır. Vize başvuru işlemlerinde dikkat edilmesi gereken bir takım vize başvuru bilgileri bulunmaktadır.

Vize başvurularında temel olarak yapılması gereken işlemler hakkında detaylı bilgilendirmeler İstanbul’da bulunan vize danışmanlık hizmeti veren departmanımız tarafından yurt dışı vize işlemleri için gerekli bütün bilgiler yurt dışı vize başvurusunda bulunan kişiye aktarılarak vize başvurusu sağlanmaktadır. Bilinmesi gereken ve önemli olan bilgilerin başında pasaportun geçerliliğinin kontrolünün yurt dışına çıkmak isteyen kişi tarafından denetiminde olması ve pasaport süresinin yurt dışı vize başvuru işlemlerinde sorun çıkmaması adına ek olarak pasaport üzerinde herhangi bir yırtılma, deformasyon ve benzeri bir sorun ile karşı karşıya kalınması durumunda vize çıkış işlemlerinde veya sınırda herhangi bir sorun çıkabilmektedir. Buna ek olarak işlemlerin hazırlandığı ve sonucun belli olduğu Konsolosluklarda işlem sürecinde herhangi bir uzama ile karşı karşıya kalınmaması adına Konsoloslukların resmi tatil, bayram ve özel günlerinde çalışmadıkları vize danışmanlığı yapan kurumumuz tarafından bildirilmektedir. Buna rağmen vize başvurularında bu gün ve haftalara denk getirilen işlemlerde herhangi bir uzama olmaması adına işlem tarihlerinin takviminin iyi ayarlanarak bu günlere denk getirilmemesine dikkat edilmelidir.

Vizenin çıktığına dair bilinmesi gereken bilgi İstanbul’da bulunan vize danışmanlık hizmeti veren kurum aracılığı ile bilgilendirme vizeye başvuran kişiye telefon veya kişinin vize danışmanlık hizmeti veren kurumumuzu ziyareti ile detaylı bilgi alınabilinmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir