Antalya

Tel:
Fax: 0 312 436 6935
Mail: [email protected]


Antalya Antalya’da yer alan ve vize başvuru işlemleri için gereken evrakların eksiksiz bir şekilde hazırlanılarak aracı kurumlara ve Konsolosuklara gereken evrakların ve pasaportun teslim edilmesinde etkin rol oynayarak işlemler hakkında bilgilendirme sağlayarak işlem sürecinin hızlanmasında önemli etki sağlamaktadır. Bütün bu işlemlerin gerçekleştirilme sürecinde vize başvurusunda bulunan kişilere destek verilerek işlemler hakkında bilgi ve destek sağlanarak işlem sürecinin hızlı bir şekilde gerçekleştirilerek yurt dışına çıkış işlemlerinin hızlı bir biçimde yapılması sağlanmaktadır.

Antalya’da bulunan ve vize danışmanlığı hizmeti yapmakta olan departmanda gerçekleşen işlemlerin ardından kalan işlemler için aracı kuruma evraklar ve pasaport randevu alımı ile aktarılmaktadır. Eğer randevu alımı için gidilecek olan ülke aracı kurum kabul etmiyor ve aracı kurum ile çalışmıyor ise direk olarak Konsolosluk başvurusu yapılması gerekmektedir. Bu talebin ve randevunun ardından vize başvuruları için gerekli işlemler başlatılmaktadır. Bütün bu işlemlerin tamamı için dikkatli bir şekilde titizlik gösterilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Bu hususlar işlemler açısından oldukça önem arz etmektedir ve büyük bir titizlik ile yerine getirilmelidir. Dikkat edilmesi gereken ve en önemli bilgi, gerekli evrakların ve pasaportun eksiksiz, doğru ve mümkün titizlik ile gerçekleştirilmesi gerektiğidir. Buna ek olarak gidilecek olan ülke için ülke Konsolosluğu veya aracı kurum ile işlemler gerçekleştiriliyor ise o ülke için parmak izi uygulamasına tabii olunması gerekmektedir.

Antalya’da bulunan ve vize danışmanlığı yapan firma tarafından gerekli bütün bilgiler yurt dışına çıkış işlemi gerçekleştirecek olan kişiye aktarılarak dikkatli olunması olan yerler önem ile vurgulanarak aracı kuruma refakat ile işlem sürecine destek verilmektedir. İşlemler boyunca hazırlanılması istenilen pasaportun üzerinde vize danışmanlığı tarafından veya Konsolosluk tarafından bir sorun, deformasyon ve leke benzeri bir sorun ile karşılaşılır ise işlem süreci aksayabilir, hatta reddedilebilir. Bu sebep ile yurt dışına vize almak için gerekli başvuru yapılmadan önce pasaportun geçerliliğinin kontrol edilerek işlem sürecini olumsuz etkileyecek her türlü sorunun önüne geçilmesi açısından vize danışmanlığının önemi işlem süreci açısından büyük önem taşımaktadır.

Aracı kurum tarafından işlemler için aktarılan belgeler aracı kurumda derlenerek ve işlenerek herhangi bir sorun olmadığı taktirde gidilecek olan ülke Konsolosluğuna teslim edilmeden önce aracı kurum tarafından gidilecek olan ülke için parmak izi uygulamasına tabii olunmaktadır. Eğer ülke Konsolosluğu aracı kurum ile çalışmıyor ve işlemleri aracı kurum olmadan kendi alıyor ise ülke Konsolosluğuna parmak izi verilmektedir. Bu işlemlerin sonunda aktarılan evrak ve pasaportların Konsoloslukların ilgili vize departmanlarında işlenerek kontrole tabii olunması ve diğer işlemler yaklaşık olara bir iş haftası ile üç iş haftası gibi bir süreyi kapsamaktadır. İşlemlerde herhangi bir uzama ve sorun olmaması için gerekli evraklarda sorun olmasa dahi gidilecek olan ülkenin çalışma saatleri ve iş günleri haricinde vize başvuruları herhangi bir işlem görmez ve vize başvurusunda bulunan kişilerin başvuruların işlem tarihlerini gidilecek olan ülkenin özel günleri ve çalışma saatlerine tabii olmayan günlere denk getirmemesi, böyle bir durum ile karşı karşıya kalındığı taktirde işlem sürecinde uzama olabileceği bilinerek önceden önlemi alınarak vize başvuru randevu tarihi uygun bir tarihe alınmalıdır.Bu işlemlerin gerçekleştirilmesinin ardından vize başvuru işlemlerinin sonuçlandığına dair bilgi edinilmesi ve gerekli sorulması istenilen bütün soruları vize başvuru işlemlerinde destek sağlayan Antalya’da hizmet veren vize danışmanlığı firması tarafından sağlanmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir