Ankara

Tel:
Tel:

Fax: 0 312 436 6935
Mail: [email protected]

ankara Ankara’da hizmet vermekte olan ve vize başvurularında istenilen evrakların hazırlanarak aracı kurumlar veya Konsolosluklara gerekli evrakların ve pasaportun eksiksiz bir şekilde teslim edilmesinde rol oynayan vize departmanı sayesinde yurt dışı vize işlemleri için gerekli işlemler hızlı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu işlemlerin gerçekleştirilmesinde başrol üstlenen ve her ülke vizesi için Ankara’da bulunan vatandaşlara hizmet veren vize departmanı sayesinde işlemlerin büyük bir kısmının hızlı bir şekilde halledilmesi amaçlanılmaktadır. Ankara’da gerçekleşen bu işlemlerin ardından kalan işlemler için Ankara’daki aracı kurum ofislerinden randevu alınır veya ülke uygulamasına göre direk olarak Konsolosluklara giderek vize başvuru randevusu talebinde bulunularak vize başvuru işlemleri başlatılmaktadır. Bu işlemlerin hepsinin gerçekleştirilmesinde dikkat edilmesi gereken önemli hususlar bulunmaktadır. Bu hususların başında işlemlere başlamadan önce yurt dışına çıkış işlemleri için istenilen ve gerekli olan belgelerin eksiksiz bir şekilde hazırlanılması ve gerekli evrakların doğru ve güncel bir düzende dikkatle doldurulması gerekmektedir. Bu işlemlere ek olarak hazırlanılması ve geçerliliğini koruyan bir pasaporta sahip olunarak başvurulardan önce pasaport süresi hakkında incelemede bulunulup geçerliliğinden emin olunması işlem sürecinde herhangi bir sorun ile karşılaşılmasının önüne geçen önemli bir faktör konumundadır.

Pasaport bilgileri hakkında detaylı bilgiler Ankara’da faaliyet göstermekte olan vize danışmanlığı hizmeti veren kurum tarafından bilgilendirilerek eksik bilgiler tamamlanmaktadır. Aracı kuruma veya Konsolosluğa aktarılan vize başvuru işlemlerinde Ankara’da faaliyet göstermekte olan ve işlemlerin hazırlanmasında rol oynayan vize danışmanlığı kurum aracılığı refakatinde işlemler yetkili aracı kuruma veya Konsolosluğa randevu alınması ile gidilerek işlemlerin büyük bir kısmı tamamlanmaktadır. Vize işlemlerinin vize danışmanlığı hizmeti veren kuruma düşen büyük bir kısmı tamamlanmış olmaktadır, bundan sonraki işlemler Konsolosluk, aracı kurum ve yurt dışı vizesi almak için başvuran kişi arasında geçmektedir. Bu işlemlerin gerçekleşmesinde Konsolosluk veya aracı kurum tarafından parmak izi uygulamasına tabii olunarak bu işlem gerçekleştirilmelir ve sonrasında işlem süreci için aracı kurum olan ülke Konsoloslukları aracı kurumdan evrakları teslim edilmesi ile işlem süreci bir iş haftası ile üç iş haftası arasında sürmektedir. Eğer aracı kurum görev yapmıyor ise direk randevu talebinde bulunulması ile Konsolosluk işlemleri gerçekleştirmektedir ve bu işlemler bir iş haftası ile üç iş haftasını kapsayan bir süreye tabii olmaktadır.

İşlem süreci hakkında edinilmesi gereken bilgiler ve yurt dışı vize işlemlerinin tamamlanması hakkında süreç hakkındaki bilgiler için Ankara’da bulunan vize danışmanlık hizmeti veren işlemlere yardımcı kurum tarafından detaylı bilgi ve vize başvurusu hakkında detaylı bilgi alınması sağlanabilmektedir. Vize işlemlerinin işlem sürecini olumsuz etkilememesi açısından gidilecek olan ülke Konsolosluklarının çalışma saatleri ve iş günleri dahilinde çalıştığı, işlemlerin gidilmek istenilen ülkenin özel günleri, bayramları ve benzeri çalışma saatleri dışında kalan günlerde işleme tabii olmayan ve bu günlerde işlem görmemesinin bilinmesi ve randevu günlerinin bu durumlarda olduğu haftalara denk getirilmemesi işlemler açısından büyük önem taşımaktadır. Buna ek olarak yurt dışı vize başvuru işlemlerinde dikkat edilmesi gereken bir diğer işlemleri etkileyen faktör ise pasaport üzerinde herhangi bir deformasyon, yırtılma ve benzeri sorun ile karşılaşılmaması aksi bir durumda gidilmesi istenilen ülke Konsolosluğu veya ülke sınırında herhangi bir sorun ile karşılaşılması durumunda kalına bilinmektedir bu sebeple vize başvuru işlemlerinden önce pasaportun güncelliğinin kontrol edilmesi gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir