İspanya Schengen Vizesi

VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Ülkeler arası iletişimler özellikle son yıllarda yoğun olarak göze çarpmaktadır. Genel olarak ülke sınırları, başka ülke vatandaşları için bir engel teşkil etmektedir. Kendi ülkesindeki ilçeler arasında rahatlıkla dolaşılabilmesine karşılık farklı ülkelere geçişlerde birtakım şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar ülke konsoloslukları tarafından düzenlenmekte ve belirtilmektedir.

Farklı ülkeler arası geçişlerde gerekli unsurlar bulurken 1985 yılında 5 ülke arasında yaplan schengen anlaşması ile bu ülkeler arasında herhangi bir giriş çıkış taramasına gerek duyulmamaktadır. Bu schengen anlaşması kapsamındaki ülke sayısı 26’ya yükselmiş bulunmaktadır.

Ülkemiz, schengen ülkeleri arasında yer almaması sebebi ile İspanya schengen vizesi başvurusu için istenilen evraklar mevcut olmaktadır. Gerekli vize başvuru evrakları için danışmanlık hizmetleri veren bürolardan size en yakın olan büroyu arayarak temin edilmesi gereken belgeler hazırlanmakta; tüm belgelerin eksiksiz hazırlanması sonucu büroya teslim etmek ve İspanya schengen vize başvuru sürecinin başlatılması için İspanya schengen vizesi randevu alınması gerekmektedir. Günlük 2 görüşme gerçekleştirilmesi bakımından randevu alınması şart olmaktadır. Hafta içi, 08:30 – 12:00, 13:00 – 17:00 saatleri arası iletişi kurularak randevu alınabilmektedir.

 İspanya Schengen Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

İspanya Schengen vize başvuru süreci için geçerli olacak evraklar; kişilerin maddi, şahsi ve yaş sınırı gözetilecek bir şekilde farklı kategorilere ayrılmalarını ve bu kategorilere göre farklılık gösteren unsurlarda değişik evrak tahsili istenmektedir.

En az 6 ay geçerli olacak pasaport,

Son 6 ay içerisinde çekilmiş, arka planı beyaz fonda 2 adet fotoğraf,

Otel ve uçak rezervasyonları fotokopileri,

Talep edilen süre dâhilinde seyahat sağlık sigortası,

Banka hesap cüzdanı, tapu, araç ruhsatı gibi maddi durumu belirten evraklar,

Ticari ziyaretler için davetiye,

İşverenler için antetli kağıda dilekçe,

İmza sirküleri,

Vergi levhası fotokopisi,

Faaliyet belgesi,

Ticaret sicil gazetesi fotokopisi,

Çalışanlar için SGK giriş bilgileri,

Maaş bordrosu 3 aylık,

Evli olanlar için eşinin ya da ailesinin durumuna göre gerekli evraklar,

Evli ise evlilik cüzdanı,

Öğrenciler için öğrenci belgesi,

Ebeveynlerin durumlarına göre gerekli evraklar,

18 yaşının doldurulmamış olması halinde anne ve babadan muvafakatname gibi unsurlar dâhilinde İspanya Schengen vizesi başvurusu gerçekleştirilmektedir. İşlem süresi ortalama 4 gün sürmektedir. Özel durumlar veya farklı nedenler kapsamında bu süreç uzayabilmekte ve kısaltılabilmektedir.

İspanya schengen vize başvurusu için gerekli evraklar ve konsolosluk düşüncesi dâhilinde yapılan başvurular ve istenen evrakların gözden geçirilmesi ile konsolosluğun vizeyi uygun görmesi veya görmemesine göre karar alınmaktadır. İspanya Schengen vize başvuru onayı gelmediği takdirde yatırılan paranın iadesi yapılmamaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir